Właściwy filtr kabinowy w pojeździe - wygoda jazdy i dbanie o zdrowie

W samochodzie spędzamy nierzadko wiele godzin tygodniowo. Trzeba dbać, aby jazda była nie tylko wygodna, lecz również nie wpływała szkodliwie na nasze zdrowie.filtry do auta
Author: nakhon100
Source: http://www.flickr.com
W samochodach, głównie tych z zamontowaną klimatyzacją, bardzo istotną funkcję spełnia filtr kabinowy. Stanowi on przeszkodę dla niepożądanych materii, jakie mogłyby się dostać do wnętrza pojazdu.

W czasie jazdy częstokroć czujemy jakieś niemiłe zapachy, które są zasysane spoza auta. Jednak zamontowanie właściwego filtra kabinowego jest istotne nie jedynie ze względu na komfort jazdy. Odpowiednio dostosowany filtr powinien wstrzymywać dopływ niechcianych zanieczyszczeń i alergenów. Takie wymogi spełniają filtry Mann (kontynuuj dalej o filtrach mann). Jeżdżenie samochodem z niedobrym filtrem kabinowym może skutkować reakcją uczuleniową, bólem głowy, podrażnieniem oczu lub atakiem astmy.

Nie możesz doczekać się następnych wpisów? Mamy dla Ciebie hiperłącze (https://www.testynaprawojazdy.eu/), które da Ci możliwość, by zaznajomić się z dużą dawką świeżych wiadomości.

Pamiętajmy, iż powietrze, które dociera do wnętrza pojazdu przez kanały wentylacyjne, zawiera około pięć razy tyle pyłów, gazów i alergenów aniżeli powietrze spoza obszaru drogi. Filtry Mann wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem blokowania alergenów, pleśni, różnych bakterii i PM2.5. Kiedy dużo godzin spędzacie w samochodzie, poruszacie się w obszarze o dużym zanieczyszczeniu powietrza i posiadacie dzieci lub sami macie alergię, należy bardziej dbać o jakość tych części. Wyżej wymienione kryteria spełniają także filtry Donaldson


Rzecz jasna, jeżeli już kupimy dobry filtr, to pamiętajmy, że są to komponenty wymienne.

Jeżeli myślisz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (http://grosel.pl/serwis-opel/), gdzie znajdziesz dokładne omówienia tematów - odnośnik jest tu.

Na wytrzymałość filtra ma wpływ rzecz jasna środowisko, w jakim jest wykorzystywany. Wilgotność widocznie skraca jego żywotność. W zasadzie poleca się zmienianie filtra raz na rok lub co około 15 tysięcy kilometrów.
Zarówno filtry Donaldson, jak także filtry Mann są osiągalne na naszym rynku, choć trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na specjalne zamówienie. Naturalnie powinno się nie zapominać o zweryfikowaniu, czy konkretny filtr będzie pasował do modelu auta. W lepszych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po wpisaniu modelu samochodu i daty produkcji podpowie właściwy filtr.


Mamy nadzieję, że ten artykuł przekonał was, że filtr kabinowy to akcesorium, na którym nie należy oszczędzać.