Stymulowanie rozwoju małego dziecka przez zabawy. Gdzie szukać inspiracji, które dadzą maksimum pozytywnych efektów?

Każda mama chce dla swojego malucha jak najlepiej. W rezultacie zapewnienie małemu człowiekowi dostępu tylko do najwydajniejszych rozwiązań od garderoby poprzez zabawki po powszednie zabawy w domu oraz dodatkowe rodzaje aktywności jest fundamentalne.
.


dzieci
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com


By znaleźć pomysł na kreatywne zabawy z dzieckiem wcale nie ma powodu szukać daleko . Najprostszym rozwiązaniem jest dowiedzenie się w jaki sposób dzieci bawią się w żłobku lub przedszkolu. Rozwojowe zabawy to przecież podstawa każdego dnia w tego rodzaju placówkach. Ogólnie przyjęte normy wymuszają u wychowawców pro rozwojowe podejście w stosunku do dzieci. Zainteresowanie małego człowieka zabawą do łatwych się nie zalicza, z prostego powodu – maluch potrafi szybko stracić zainteresowanie daną aktywnością. W rezultacie staje się ona znakiem stopu, który może efektywnie blokować rozwijanie się malucha. Profesjonalna kadra w żłobkach lub przedszkolach dysponuje latami różnorodnych doświadczeń, co za tym idzie jest w stanie dobrać jak i wskazać najlepsze warianty na kreatywne zabawy z dzieckiem.


chłopiec na placu zabaw
Author: Ray Bilcliff
Source: http://www.flickr.com


Tego rodzaju rozwiązania zaczerpnięte z przedszkola czy żłobka dają o wiele lepsze rezultaty niż metody prób i błędów. Jeżeli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka to powielanie wykonywanych aktywności w domu będzie stanowiło dla niego jako przedłużenie zabawy .

Zaciekawiły Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z radością pragniemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie następny interesujący fakt (wilanow.varsovia.edu.pl/) pod widniejącym linkiem.

W efekcie cały proces rozwoju nie jest zaburzany. Innym miejscem, w którym należy poszukać pomysłów do zabaw jest byle jaki blog dla mam.
Nawet jeśli nie skorzystamy zamieszczonej na stronie rady, to da nam ona lepsze dookreślenie pomysłu na zabawę z maluchem. Blog dla mam to współcześnie jedno z podstawowych źródeł informacji dla rodzica. Warto na jego podstawie zapoznać się z tym czego odmienne doświadczenia nauczyły innych.