W jaki sposób zabawki wpływają na kształtowanie się najmłodszych, po jakie najlepiej sięgać oraz w jakie inwestować?

Dzieci w okamgnieniu uczą się nowych rzeczy, dlatego trzeba zadbać o to, aby interesowały się zabawkami, które wykształcą ich kreatywność, fantazję, spostrzegawczość.


lego city
Author: Guillermo Viciano
Source: http://www.flickr.com
lalki Chou chou
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest cała masa zabawek, część z nich posiada funkcje edukacyjne i w takie powinno się inwestować, by pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast przeganiają się w koncepcjach wielobarwnych, często drogich i wielokrotnie nie wnoszących zbyt wiele znaczenia do życia dziecka zabawkach. Inwestowanie w zabawki, które zezwalają na swobodną twórczość, wzmacniają kreatywność, dają samodzielnie myśleć, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość oraz zdolności manualne, to coś w co warto inwestować. Takimi zabawkami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje opcję własnego działania. Interaktywne lalki Chou chou przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Zabawka ta wydaje różne dźwięki, m.in. śmieje się, płacze i gaworzy. W tradycyjnym pakiecie poza lalką znajduje się butelka, smoczek, śpiochy oraz śliniak. Dzieci zajmując się lalką mają szansę nauczyć się opiekuńczej postawy oraz okazywania empatii. Lego city lub tradycyjne to również doskonała opcja jeśli chodzi o zabawkę dla dziecka czy też upominek - pomocne wskazówki w Krainie Zabawy . Klocki lego odznaczają się bowiem szeregiem atutów, na jakie należy zwrócić uwagę. Mają doskonałą jakość, przedział wiekowy jest właściwie nieograniczony, poza klockami można kupić także wiele połączonych z nimi książek, komiksów czy filmów, nowości wprowadzane są na bieżąco, cena adekwatna jakości, są ponadczasowe, cały czas modne, atrakcyjne, można je przenosić z pokolenia na pokolenie oraz cały czas uzupełniać swoją kolekcję, bo starsze klocki pasują do najnowszych. Łączenie pakietów, nieograniczone możliwości w budowaniu, tworzeniu, kolekcjonowaniu sprawiają, iż trudno znaleźć w nich wady. Zdecydowanie jednak nie są dostępne dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia, z powodu na dużą ilość drobnych elementów w zestawach -


Jeśli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o takich, które będą nie tylko odporne i w dobrej jakości, lecz i tych, które wpłyną na dziecko pozytywnie.