Wybór dobrego fotelika dla dziecka

Wszyscy wiemy, iż na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Zwłaszcza gdy mowa o naszych najmłodszych. Tymczasem mimo sporej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, zdarza się, że rodzice popełniają podstawowe błędy. Kierują się ceną, nabywają ”przechodzone” foteliki od znajomych lub na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
Zgadza się, wybór dobrego fotelika nie jest prosty.

Intrygujący materiał? Jeśli tak myślisz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://transcomp.pl/oferta/systemy-informacji-przestrzennej/) - one także Cię żywo zaciekawią!

Musimy więc rzetelnie podejść do zagadnienia i po dłuższym zastanowieniu się zdecydować się na taki model, który zapewni dziecku bezpieczeństwo.


Przede wszystkim, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od sprawdzonego producenta, który posiada wszystkie potrzebne wymagania i certyfikaty. Wiele rzeczy dla dziecka można kupić z tzw.

Ostatnio pojawiała się nowa, bardzo interesująca oferta - żeby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na serwis a na pewno się nie zawiedziesz.

„drugiej ręki”. Pomimo tego, jeśli chodzi o fotelik samochodowy zdecydowanie kupmy nieużywany, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Kupując używany w komisie, lub na bazarze nigdy nie mamy pewności czy nie brał udziału w wypadku lub - nawet jeśli na „pierwszy rzut oka” prezentuje się nieźle - czy nie ma uszkodzeń w środku. Miejmy także na uwadze, że biorąc pod uwagę starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie pochwalają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od chwili zejścia z taśmy produkcyjnej.Nim wybierzemy fotelik, zapoznajmy się z jego kryteriami, w zależności od wagi dziecka. Foteliki 0 - 25 kg, montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy zaprojektowane są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 - 36 kg (produkty na stronie: ) oraz foteliki samochodowe 15 - 36 kg.

Najbardziej właściwym miejscem w aucie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, jeśli jest wyposażony w pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko jest oddalone od boków auta w chwili zderzenia bocznego. Zwykle jednak montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Jadąc drogą jednopasmową dziecko jest obok pobocza, nie przy osi jezdni, toteż zmniejsza się prawdopodobieństwo uderzenia, co więcej, nie nie musimy go wyjmować od strony ulicy. NIE WOLNO montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną - w razie wypadku niesie to za sobą nieodwracalne konsekwencje, pamiętajmy tym!