Jak powinien przebiegać proces dostarczania kolejnych elementów żywieniowych do niemowlęcej diety.

Dzieci, które się dopiero co urodziły, mają mało rozwinięty system pokarmowy. W czasie ciąży wszystkie konieczne elementy były dostarczane pępowiną, więc dziecko nie miało okazji na to, żeby nauczyć się jeść. Jednak po narodzinach zmienia się wszystko diametralnie, i niemowlak musi niezwykle szybko przestawić się na zupełnie inny pokarm. Szczęśliwie natura doskonale sobie daje sobie z tym radę, i przeważnie większość dzieci bardzo dobrze zaczyna jedzenie.


jedzenie
Author: Peter Hellberg
Source: http://www.flickr.com
Najlepsze w pierwszym okresie życia będzie rzecz jasna mleko matki - tu jednak wszyscy specjaliści są co do tego całkowicie zgodni. Rzecz jasna zdarzają się sytuacji, kiedy z jakiś powodów matka nie może karmić i w takim przypadku trzeba podawać mleko zastępcze, jednak jeżeli taka możliwość będzie, to należy tak długo jak się da w sposób naturalny - -> przeczytaj przykłady. Lecz niemowlaki rosną bardzo szybko i już mając parę miesięcy konieczne będzie rozszerzanie diety, rzecz jasna nie będzie żadnych problemów, żeby równolegle z karmieniem piersią wprowadzać kolejne smaki i produkty.


produkty spożywcze
Jeżeli będzie chodzić o poszerzanie diety, to istnieje tu parę różnych stanowisk, lecz przeważnie będzie się zakładać, że pierwsze nowe produkty wprowadzać można po upływie kilku miesięcy. Rzecz jasna nie można tego robić zbyt gwałtownie, ani tym bardziej przy presji środowiska - i rodzice i dziecko muszą być gotowi na nowe wyzwania. Nowe produkty należy wprowadzać wolno, i dokładnie sprawdzać jak reaguje niemowlak, jeżeli dostrzeże się coś dziwnego, to trzeba zachować dużą ostrożność - Przeważnie rodzice będą zaczynać od jabłka czy marchewki, a wraz z upływającymi tygodniami będą się pojawiać nowe elementy. Do diety wprowadza się nowe warzywa, na którymś etapie będzie również nabiał oraz mięso.

Opublikowane w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę tłumacz przysięgły polsko niemiecki online, na której przeczytasz podobne zagadnienia.

Roczny dzieciak może już zjeść naprawdę dużo, oczywiście muszą to być rzeczy najwyższej jakości, właściwie przygotowane i przyprawione. Jeśli jakaś mama nie będzie miała orientacji, co kiedy może wprowadzić do diety, to bardzo pomóc jej w tym będzie mógł jakiś porządny tematyczny portal lub blog o macierzyństwie.