Pomysły na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i rodziców, czyli jak pogodzić przyjemne z pożytecznym.

Każdego roku, gdy trzeba zapewnić dzieciom jakieś atrakcje z okazji przerw w szkole, czy to z okazji przedłużonych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem trudno o jakiś pomysł. Czemu zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, kolejny raz wymyślać coś na daną chwilę.

kajaki, woda
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com
Często przez presję czasu decydujemy się na miejsca, które pewnie i dają jakąś frajdę dzieciom, jednak nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku znaleźć zawczasu ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, jakie sprawią radość nie tylko dzieciom ale i nam samym. Doskonałym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu jest pływanie kajakiem lub pontonem. Warto wziąć udział w wycieczce jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie okaże się to atrakcyjne za sprawą bliskości gór, a co się z tym wiąże malowniczych widoków. Dolina Rospudy ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości bardzo ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w którym możemy w tych okolicach wziąć udział, jest faktycznie wart polecenia- .W związku z tym, iż stopnie trudności można wybrać dowolne, jest to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Stan wody w Nysy Kłodzkiej pozwala pływać w tych okolicach od marca do października, przez co mamy całkiem długi termin żeby móc znaleźć pasującą nam datę spływu. Jeśli już znajdujemy się w dolinie Rospudy gdzie jest bardo dużo interesujących miejsc do zobaczenia, warto zgłębić tą okolicę. Najmłodsi pewnie nie przepadają za zwykłym zwiedzaniem, ale za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię można właśnie obejrzeć w Złotym Stoku. To bardzo interesujące miejsce tak dla dzieci jak również dla rodziców. Spacer korytarzami kopalni, pływanie po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to interesujący sposób na spędzenie tu czasu- link

kobieta i mężczyzna w kajaku
Author: TimothyJ
Source: http://www.flickr.com
Na pewno każdego zainteresuje przeszłość tego miejsca, bo wydobywano tutaj złoto, lecz także rudę arszenikową, służącą do wyrobu bardzo znanej trucizny - arszeniku. Na miejscu też znajduje się podziemny wodospad jak również zbiornik do płukania złota. Jak już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć również do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnio to dość popularna rozrywka, natomiast trudno jest znaleźć park linowy w takiej scenerii jak tutaj, czyli w starym kamieniołomie. Najróżniejsze stopnie trudności zjazdów oraz tras sprawiają, iż każdy znajdzie w tym miejscu dla siebie rozrywkę. Znajduje się tu specjalna ścieżka dla małych dzieci, ale także zjazd na linie długości 1080 metrów dla ludzi z większą wprawą. To tylko nieliczne atrakcje tego regionu. Warto poszukać ciekawych miejsc i odkrywać je wraz z dziećmi.