Z jakiego powodu dzieci uwielbiają okres przed świętami, jak sprawnie przygotować mikołajki w przedszkolu.

Zbliżający się czas Bożego Narodzenia to dla większości dzieci okres bardzo dużej ilości wrażeń. Choinki, świąteczne i mikołajowe upominki sprawiają, że niektóre dzieci wręcz się nie mogą doczekać przyjścia grudnia. Ogromnie dużo w tym czasie dzieje się także w różnego rodzaju marketach i sklepach. Sprzedawcy wiedzą od dawnego czasu, że do przyciągnięcia klientów jest potrzebna odpowiednia zachęta, dlatego też świąteczna atmosfera pojawia się w niektórych z nich już w pierwszych tygodniach listopada.


mikołaj i renifery
Source: pixabay.com
Już w tym czasie pojawiają się przystrojone drzewka, ogromne ilości światełek, a z głośników lecą świąteczne kolędy. Sporo dzieje się również szóstego 6 grudnia i przed samymi świętami. W tych dniach mikołaj (http://www.strojemikolaja.pl/sztuczny-brzuch-brzuch-mikolaja/prod_83.php) w centrum handlowym to norma, w niektórych wręcz się kłębi od białych bród i czapek. O ile jednak dzieci uwielbiają to wszystko, to wielu rodziców tego typu sytuacja może nieco drażnić. Jeśli wszystko trwać będzie za długo, to w pewnej chwili może przyjść znużenie tym wszystkim, i tak naprawdę osiągnie się zupełnie odwrotny efekt. O ile na tego typu rzeczy do centrum handlowego wiele dzieci zwyczajnie nie dotrze, to jeżeli będzie chodzić do przedszkola, to z pewnością tam będzie mieć szansę na spotkanie prawdziwego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od dawna są ogromnie popularne wśród przedszkolaków, i chyba nie ma placówki, jaka czegoś takiego by nie zorganizowała.


bałwanek
Source: pixabay.com
Scenariusz tego typu imprez jest zwykle podobny do siebie. Rodzice ustalają wcześniej, jakie prezenty podaruje się dzieciom i składają się na to. Później kupuje się wszystko, co zostało ustalone i przygotowuje paczki, a w odpowiednim dniu zjawia się prawdziwy Święty Mikołaj i wręcza szczęśliwym dzieciom te paczuszki. Jeśli Mikołaj strój św mikołaja będzie się wykazywał kreatywnością, to i przez kilka godzin może się doskonale bawić z dziećmi (zamów Mikołaja do przedszkola). Wszyscy chętni mogą go wyszarpać za brodę, zmierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Takie wydarzenia pozostają na długi czas w pamięci, trudno się więc dziwić, że większość dzieci już nie może się doczekać tego okresu.