Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu sklepu

Czynników, które wpływają na funkcjonalność oraz wygląd sklepu jest sporo. W pierwszej kolejności powinniśmy wymierzyć wszystkie pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem każdego elementu. Wówczas uwzględniamy branżę w jakiej działamy oraz charakter sklepu.


Istotna jest estetyka, która korzystnie wpływa na odbiór klientów i odzwierciedla ducha marki. O czym należy pamiętać w trakcie kupowania wyposażenia do sklepu? Przede wszystkim na regały sklepowe oraz stojaki metalowe (przejdź do To nieustannie najbardziej funkcjonalna forma eksponowania produktów. Rozróżniamy wiele rodzajów stojaków. Wszystkie łączy materiał z którego zostały wykonane, czyli metal. Zbudowane są głównie w oparciu o prostokątne profile stalowe. Każdy stojak (więcej na stojakireklamowe.pl) może być dostosowany do danego asortymentu pod względem formy i koloru. Zależnie od tego czy znajdą się w hurtowni budowlanej (ekspozytor na listwy podłogowe), sklepie spożywczym (stojak na owoce) lub odzieżowym (na bieliznę).

regały w sklepie
Author: Gareth Jones
Source: http://www.flickr.com
Producenci starają się by ich produkty były jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. Gięcie drutu wykonywane jest na maszynach sterowanych, więc proces produkcji stojaków przebiega szybko i starannie . Firmy produkcyjne udzielają rad w doborze należytej konstrukcji oraz będąc poinformowanym jaki system składowania będzie stosowany w sklepie, zadecydują o odpowiednich urządzeniach transportowych.

Pamiętajmy również o magazynach, a dokładniej regałach, które niezwykle mają wpływ na szybkość przepływu towaru oraz efektywność całego procesu logistycznego. Rodzajów regałów systemy przenośników znajdziemy wiele. Wyróżniają się różnymi parametrami. Przykładem może być wytrzymałość półek, czyli określenie masy, jaką dany regał jest w stanie przyjąć.


Szczególnie wysoka nośność półek konieczna jest np. wówczas, gdy magazynuje się o wielkiej wadze elementy, np. części samochodowe. Na dzień dzisiejszy największym powodzeniem cieszą się regały paletowe. To jednocześnie najtańszy system regałów. Zapewniają bezpośredni dostęp do towarów, usprawniając jednocześnie kontrolę magazynu.