W jaki sposób udekorować ścianę

Spoglądasz pustym wzrokiem na niezajmujące ściany w swoim pokoju? Bez obaw, możesz to bardzo szybko zmienić i wcale nie jest to trudne. Ciekawe wzory geometryczne na twej ścianie z pewnością ożywią całe wnętrze oraz wzbudzą zachwyt pośród twych bliskich. Takowe propozycje aranżacyjne możesz wykorzystać nie tylko w pokoju dziennym, lecz też w alkowie, czy pokoju stołowym.

Spróbuj rozjaśnić trochę pomieszczenie z pomocą tychże sprawdzonych już technik. Rytm - ruch od jednego obiektu do drugiego - przyczynia się do klimatu pomieszczenia. Sporządzenie wspomnianego rytmu zależy od rozmiarów, kształtu a także umiejscowienia przedmiotów. Kombinacja większych i niedużych kół wywołuje klimat fal - żywy ruch, jaki nie jest nazbyt rażący. Jeśliby wszystkie koła były takiego samego rozmiaru jak też równomiernie rozmieszczone, rytm byłby uspokajający.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, kliknij ten link - to bez dwóch zdań świetne opracowanie tej sprawy. Koniecznie to przeczytaj!

Gdyby wymieniono duże koła na duże, pionowe prostokąty, rytm nabrałby bardzo mocnego klimatu.
szablon malarski na ścianie
Author: Cajsa Lilliehook
Source: http://www.flickr.com
W dekoracji ścian mogą nam pomóc szablony malarskie, dowiedz się więcej o szablony malarskie. Hierarchia to zastosowanie jednego motywu głównego oraz zmieszanie go z paroma podrzędnymi motywami. Ta technika pozwala Ci kierować uwagę na grupę obiektów, przez przyciągnięcie uwagi do jakiegoś jednego głównego punktu. Pomimo tego, iż aranżacja składa się z 7 przedmiotów, Twoje oko momentalnie skupia się na dużym kwadracie, albowiem jest najogromniejszym motywem i dlatego też, układ całej aplikacji także jest kwadratowy. To doskonała technika dla tematycznych aplikacji, bo pozwala na połączenie równych motywów. Bardzo popularnym błędem w aranżacjach ściennych jest zbyt wysokie lokowanie obrazów. Większa część pokoi jest stworzonych do siedzenia, zatem upewnij się, że artystyczne naklejki do sypialni na Twych ścianach mogą być wygodnie podziwiane z siedzącej pozycji - wybierz idealne naklejki do sypialni na ścianę.



Czasami przestrzeń ścienna znajdująca się miedzy pojedynczymi obiektami (negatywna przestrzeń), jest nie mniej interesująca niż motywy same w sobie. Prościej będzie przykuć uwagę do negatywnej powierzchni poprzez namalowanie motywów w kolorze kontrastującym z kolorem ścian, jak przykładowo biały w kontraście do czerwienie. Taka aranżacja posiada dodatkową zaletę, poprzez nadanie każdemu motywowi większego znaczenia obramowaniem.