Jakimi sposobami szybko i stosunkowo tanio poprawić parametry swojego samochodu - zalety tuningu za pomocą chipów

Spora ilość właścicieli samochodów marzy o tym, żeby ich auta przypominały bolidy z wyścigowych torów. Jeżeli nawet samochodem jest wygodne, rodzinne kombi czy siedmioosobowy van, to jednak chciałoby się mieć trzysta koni pod maską i wyprzedzać wszystkich innych kierowców na światłach.


samochody po tuningu
Author: Axion23
Source: http://www.flickr.com
Lecz zdecydowana większość sprzedawanych samochodów będzie tylko mogła pomarzyć o czymś takim - po prostu są one zwyczajnymi pojazdami, które mają w pierwszej kolejności służyć jako zwykły środek transportu, zupełnie pomijając radość płynącą z odpowiednich osiągów. Tak więc jeżeli ktoś chce posiadać szybkie, bardziej dynamiczne auto, to ma dwie opcje. Albo kupi mocniejszy egzemplarz, co przeważnie jednak wiązało się będzie z wyższą ceną za taki zakup. Drugie wyjście będzie przeznaczone dla miłośników i pasjonatów samochodów, a jest nim podkręcenie mocy obecnie posiadanego auta przez zastosowanie pewnych modyfikacji. Zależnie od rodzaju przeprowadzonych prac
tuning
Author: YuJeen
Source: http://www.flickr.com
poprawić można parametry auta niekiedy o kilkadziesiąt procent, oczywiście należy zrobić to rozważnie i umiejętnie, tak żeby nie nic przy okazji nie zepsuć. Najpowszechniejszą modyfikacją, pozwalającą na uzyskanie co najmniej kilku koni mechanicznych więcej, będzie chip tuning. W paru słowach polega on na takiej modyfikacji pracy jednostki sterującej napędem, żeby powiększyć osiągi, a równocześnie zmniejszyć spalanie paliwa i polepszyć dynamikę pojazdu.

Typowe silniki montowane seryjnie w samochodach często mają sporo możliwości na to, żeby zwiększyć ich osiągi. Firmy specjalnie nie podkręcają tych parametrów, żeby silniki były odpowiednio żywotne i bezawaryjne. Lecz sprawne dołożenie specjalnie zaprogramowanego układu może sprawić, że silnik dużo zyska na wydajności, a jednocześnie będzie sporo oszczędniejszy. Rzecz jasna pamiętać należy o tym, że taka przeróbka może nieść za sobą ryzyko uszkodzeń silnika, z tego też powodu zabierając się za tego typu prace należy swój samochód oddać tylko w sprawdzone, pewne ręce doświadczonych mechaników.