Otwieramy restaurację. O jakich kwestiach należy pamiętać? Co jest najistotniejsze? Jak umeblować takie miejsce?

Wyposażenie i otwarcie lokalu gastronomicznego to duży koszt. Właśnie z tego powodu tak ważne jest sprawne zgranie wszystkich elementów, czyli rozpoczynając od wystroju, przez wyposażenie, kończąc na potrawach. To faktyczne sposób, jak restauracja jest urządzona i wyposażona definiuje charakter takiego miejsca. Jakie musi być wyposażenie?


menu restauracyjne na Najbardziej liczy się spójność i funkcjonalność. Istotne są też jak najbardziej niskie koszty utrzymania, ale bez przesady, ponieważ może się to obrócić przeciwko nam. Jeśli mowa o wyborze wyposażenia, to powinno być ono też zależne nie tylko od wyglądy, ale także od trwałości materiałów, z jakich zostało wykonane. Zacznijmy od wyposażenia kuchni, gdyż ta kwestia jest równie ważna, co wyposażenie sali lub <a href=młynek bijakowy karty menu restauracji. Musi być dokładnie przemyślane, jak mamy w planach urządzić [TAG=kuchnie" title="strona www" />
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
. Musimy się zastanowić, jakie wyposażenie będzie akuratne do charakteru całego lokalu.
kawa
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Sporo początkujących restauratorów dość często popełnia generalny błąd, bo kupuje drogie wyposażenie, żeby następnie z niego nie korzystać.

Zakup tego typu sprzętu musi być dokładnie przemyślany, tak by perfekcyjnie wykorzystać jego możliwości. Kolejnym, istotnym aspektem w zakresie wyposażenia kuchni jest również jej charakter. Coraz częściej można spotkać więc restauracje, w których kuchnia jest otwarta na salę, co oznacza klienci mogą do niej zaglądać. W takiej sytuacji sprzęt oraz jego rozmieszczenie musi być nie tylko jak najbardziej przemyślane, istotny jest tak samo wygląd kuchni. Chyba nikt nie ma obiekcji, iż najważniejsze miejsce w lokalu gastronomicznym to jej wnętrze. To tak naprawdę jedyne miejsce, które widzą klienci, to także miejsce od którego jest zależna opinia na jego temat.

Wnętrze ma decydujący wpływ na takie sprawy, czy restauracja będzie służyła jako miejsce spotkań towarzyskich czy w sumie służbowych. Stąd bardzo istotny jest wybór takich przedmiotów, jak stoły, meble, dekoracja, ale też karty dań czy nawet przyprawniki . To one, czasami te najbardziej drobne detale decydują o tym, czy kolejny gość polubi nasz lokal. Wnętrza i menu powinny być ze sobą zgrane, a co kluczowe powinny odpowiadać określonej przez nas grupie docelowej. To wszystko jest bardzo ważne i ma faktycznie duży wpływ na to, czy nasza restauracja odniesie sukces.