Sezon bożonarodzeniowy - jak zorganizować spotkanie z Mikołajem

Okres bożonarodzeniowym jest jednym z najprzyjemniejszych w całym roku. Już na początku listopada możemy zobaczyć w butikach multum rozlicznych dekoracji i ozdób. W nowoczesnych domach handlowych jeszcze przed nastąpieniem grudnia rozmieszczone są duże choinki, jakie dekorowane są ślicznymi bańkami i barwnymi światełkami.

mikołaje z czekolady
Source: pixabay.com
Dla maluchów specjalny okres zaczyna się już 6 grudnia, podczas gdy przypadają mikołajki. Wszystkie dzieciaki wielbią ten dzień, albowiem właśnie wówczas odwiedza ich dobroduszny Mikołaj (zadzwoń tutaj). Smyki wyobrażają sobie tego mężczyznę, jako dziadka z długimi włosami i białą brodą. Nie możemy w żadnym razie uświadamiać naszej pociesze tego, iż taka osoba żyła kiedyś i aktualnie niespodzianki przynoszą rodziciele. Z pewnością w przyszłości wydedukuje, że ten niezwykły pan, tak de facto nie istnieje. Tak długo jak jest to możliwe musimy robić wszystko, by nasze dziecko wierzyło, że z początku grudnia odwiedzi go Białobrody. Dobrym wyjściem jest urządzone spotkanie ze Świętym Mikołajem, aby tego dokonać w domku będziemy musieli poprosić o pomoc wujka albo dziadka. W tej chwili bezproblemowo w dużym hipermarkecie znajdziemy cały strój Mikołaja. Oczywiście nie jest to jedyne wyjście. Wielokrotnie się zdarza, iż w kościele, domu kultury lub przedszkolu załatwiane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem dla wszystkich dzieciaków. Opiera się to na tym, iż rodzice z góry wpłacają ustaloną kwotę, a wszystkim uczestnikom spotkania kupowane są identyczne prezenty.prezent
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Jest to najrozsądniejsze wyjście, ponieważ dzieci nie przechwalają się pomiędzy sobą co dostały. Jeśli chcemy zorganizować mikołajki w szkole to kwestia wygląda trochę inaczej - kliknij. Najczęściej dzieciaki w wieku szkolnym nie wierzą już w to, że Święty Mikołaj istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to dzień w jakim podarujemy sobie symbolicznie upominki. Najlepszym pomysłem jest to, by dzieci wylosowały siebie nawzajem i kupiły malutki upominek, za określoną wcześniej kwotę. Nie zapominajmy, że dla każdego maleństwa, niezależnie od wieku 6 grudnia jest istotny. Zadbajmy o to, by nasza pociecha dostała jakikolwiek podarek.