Każdy kto ma ogród i uwielbia kwiaty, zastanawia się jaki typ wytrzyma jesienne deszcze i listopadowe minusowe temperatury

Jeśli jesteś fanem pięknych kwiatowych ogrodów, to zapewne wiosną i latem Twój ogródek jest cały w wielokolorowym dywanie. Jednakże nierzadko bywa tak, że chcielibyśmy radować się cudownymi kwiatami dłużej aniżeli trwa ciepła aura.


Szukamy wówczas adekwatnych gatunków, które będą odporne na zmienną aurę - ulewy oraz przymrozki. Wtedy w naszej głowie powinna zaświtać koncepcja - chryzantemy.
Chryzantemy drobnokwiatowe są niezwykłymi kwiatami, które są w stanie przetrwać nawet w niezbyt korzystnych okolicznościach . Dlatego często sadzi się je na grobach. Mimo zimowych pierwszych mrozów rewelacyjnie wyglądają i nie straszne im są żadne wichury. Ponadto chryzantemy drobnokwiatowe możemy spotkać w wielu ciekawych barwach. Jeżeli chcemy je zasadzić w swoim ogródku, trzeba dopytywać w punkcie ogrodniczym o typy gruntowe, a nie takie, które trzymamy w pomieszczeniu.


stylizacja
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com


Cena chryzantem potrafi być przeróżna. Najczęściej chodzi o fakt czy jest to okres poprzedzający Wszystkich Świętych i czy kupujemy kwiaty na straganie w pobliżu cmentarza. Pewnie w tym okresie i w tym miejscu cena będzie najwyższa na temat cen chryzantem. Jednak cena chryzantem w punkcie ogrodniczym z początkiem maja (jest to najlepszy miesiąc, żeby zasadzić je w ogródku) będą na pewno dużo niższe.


Rozbieżności będą widoczne pomiędzy odmianami doniczkowymi oraz gruntowymi.


Chryzantemy na pewno sprawią, że Wasz ogród będzie prezentował się pięknie do późnych listopadowych dni. Dlatego należy zasadzić je na własnej działce.