Jakie niebanalne rozrywki są aktualnie do dyspozycji, czym się charakteryzują tak zwane pokoje ucieczek.

Ludzie od wieków szukali rozrywki, nawet starożytni już wiedzieli, że jak się ktoś miał gdzie się wybawić, to był bardziej zadowolony. Krwawe rozrywki z tamtych lat zostały zamienione na znacznie bardziej cywilizowane ich odpowiedniki.

Niektórym może się wydawać, że w tej kwestii wymyślono już wszystko, co się dało wymyślić, lecz jak się okazuje, można jeszcze czymś ciekawym zaskoczyć.

Czy zajmują Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://www.f2seeds.pl/) takiego typu postów znajdziesz na naszej kolejnej stronie. Zachęcamy!

W ostatnim czasie przykładowo bardzo modne są pokoje ucieczki, wyrastają one jak grzyby po deszczu we wszystkich większych miejscowościach w naszym kraju- Zasada tej zabawy nie jest skomplikowana. W zamkniętym pokoju pozostawia się grupkę ludzi, których zadaniem jest opuszczenie miejsca w określonym czasie poprzez rozwiązanie znajdujących się tam zagadek. Najczęściej będzie to 45 minut lub godzina, lecz w razie potrzeby czas ten da się wydłużyć, jeśli uczestnicy są bliscy ukończenia. W zależności od pokoju w zabawie naraz może brać udział kilka osób, lecz wszystko zaplanowane jest w taki sposób, aby nawet dwoje uczestników dało sobie radę ze skończeniem zadania.Znak zapytania
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Aby opuścić escaperooms Gdańsk konieczne będzie całkowite rozwiązanie zagadek które się w środku znajdują i znalezienie wyjścia. Co jak czasem się może okazać wcale nie jest łatwe, bo projektanci takich miejsc wykazują się dużą kreatywnością i sprytem. Każdy z pokoi będzie utrzymany w innym charakterze, każdy będzie miał swoje indywidualne łamigłówki i tajemnice, więc za każdym razem będzie to duże wyzwanie. Naprawdę dużym plusem tego typu miejsc jest to, że można się w nich bawić w grupie. Wręcz jest wskazane, żeby taką próbę podjąć z przyjaciółmi lub znajomymi, bo w niejednym pokoju do wyszukania wyjścia konieczna będzie praca zespołowa. Dodatkową rzeczą, która znacznie utrudnia odszukanie rozwiązania, jest wiszący na ścianie zegar, który odmierzając bezdusznie czas powoduje stres i nerwy pośród uczestników. Jeśli uda się wyjść w określonym czasie, to będzie to powód do dumy i zadowolenia, jednak jeżeli poniesie się klęskę, to i tak cały pobyt będzie świetną, niezapomnianą zabawą. Szczegółowe informacje znajdziesz pod adresem: