Jak przez lata rozwijał się rynek paczek kurierskich w naszym kraju, jak wygląda do w chwili obecnej.

Do niedawna jeszcze jedyną możliwością na przesłanie paczki było korzystanie z usług naszego monopolisty. Niestety jak to w przypadku monopolistów bywa, z jakością usług bywało bardzo różnie. Zdarzało się, że przesyłki dostarczano po paru tygodniach od chwili nadania, a niekiedy nie dochodziły w ogóle. I taka sytuacja zapewne by długo jeszcze trwała, gdyby nie to, że w pewnej chwili na rynku pojawiły się firmy kurierskie.
Wiele osób wiąże to z rozwojem zakupów internetowych, i rzeczywiście to właśnie wtedy zaczęła się pojawiać konieczność szybkiego dowiezienia kupionych towarów do klientów. Poczta nie spełniania standardów, współpraca niekoniecznie się z nią układała, i zaczęły to wykorzystywać kurierskie firmy. W przeciągu paru lat udało im się tak umocnić na rynku, że obecnie obsługują bardzo duży procent paczek przesyłanych w naszym kraju. Tak szybki rozwój spowodował również znaczny spadek cen. W początkach funkcjonowania kurierskich firm ich usługi kosztowały znacznie więcej niż poczty, lecz były lepszej jakości, obecnie ceny przesyłek kurierskich w zasadzie się zrównały. Więcej na .
Kurier
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com


Obecnie z usług kurierów zaczęli korzystać nie tylko najróżniejsze handlowe firmy, ale także normalni klienci.serwis lampy Ramko lampy RamkoSzczególnie że obecnie najtańsze przesyłki kurierskie mają bardzo podobny poziom cen, co poczta, a samo nadawanie jest dużo bardziej wygodne. Z paczką można udać się do stacjonarnego punktu jakiejś firmy i wysłać ją z stamtąd. Jeśli będzie taka potrzeba, to za niewielką opłatą po przesyłkę przyjedzie również kurier, i wtedy wszystko jest do załatwienia bez wychodzenia z domu. Sprawdź ofertę strony
Duży wpływ na rozpowszechnienie usług kurierskich ma też pojawienie się firm, jakie są pośrednikami w nadawaniu przesyłek. Dzięki dużym wynegocjowanym rabatom proponują one klientom atrakcyjne ceny, a ich ogromną zaletą jest możliwość wybrania kuriera zależnie od charakteru paczki. Będzie to wynikać z tego, że o ile w przypadku standardowych paczek ceny są na podobnym poziomie, o tyle przy paczkach nietypowych mogą się one różnić, a mając do wyboru parę firm kurierskich da się znaleźć najtańszą.