Jak przez lata rozwijał się rynek paczek kurierskich w naszym kraju, jak wygląda do w chwili obecnej.

Do niedawna jeszcze jedyną możliwością na przesłanie paczki było korzystanie z usług naszego monopolisty. Niestety jak to w przypadku monopolistów bywa, z jakością usług bywało bardzo różnie. Zdarzało się, że przesyłki dostarczano po paru tygodniach od chwili nadania, a niekiedy nie dochodziły w ogóle. I taka sytuacja zapewne by długo jeszcze trwała, gdyby nie to, że w pewnej chwili na rynku pojawiły się firmy kurierskie.


Wiele osób wiąże to z rozwojem zakupów internetowych, i rzeczywiście to właśnie wtedy zaczęła się pojawiać konieczność szybkiego dowiezienia kupionych towarów do klientów. Poczta nie spełniania standardów, współpraca niekoniecznie się z nią układała, i zaczęły to wykorzystywać kurierskie firmy.

Jeśli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na opisywany temat, to zobacz nowy materiał, który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle interesujący.

W przeciągu paru lat udało im się tak umocnić na rynku, że obecnie obsługują bardzo duży procent paczek przesyłanych w naszym kraju. Tak szybki rozwój spowodował również znaczny spadek cen. W początkach funkcjonowania kurierskich firm ich usługi kosztowały znacznie więcej niż poczty, lecz były lepszej jakości, obecnie ceny przesyłek kurierskich w zasadzie się zrównały. Więcej na .
Kurier
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com


Obecnie z usług kurierów zaczęli korzystać nie tylko najróżniejsze handlowe firmy, ale także normalni klienci.

Gdy zainteresował Cię opisany temat, poznaj serwis lampy Ramko, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoje wiadomości!

Szczególnie że obecnie najtańsze przesyłki kurierskie mają bardzo podobny poziom cen, co poczta, a samo nadawanie jest dużo bardziej wygodne. Z paczką można udać się do stacjonarnego punktu jakiejś firmy i wysłać ją z stamtąd. Jeśli będzie taka potrzeba, to za niewielką opłatą po przesyłkę przyjedzie również kurier, i wtedy wszystko jest do załatwienia bez wychodzenia z domu. Sprawdź ofertę strony


Duży wpływ na rozpowszechnienie usług kurierskich ma też pojawienie się firm, jakie są pośrednikami w nadawaniu przesyłek. Dzięki dużym wynegocjowanym rabatom proponują one klientom atrakcyjne ceny, a ich ogromną zaletą jest możliwość wybrania kuriera zależnie od charakteru paczki. Będzie to wynikać z tego, że o ile w przypadku standardowych paczek ceny są na podobnym poziomie, o tyle przy paczkach nietypowych mogą się one różnić, a mając do wyboru parę firm kurierskich da się znaleźć najtańszą.