W dzisiejszych czasach rodzicielstwo jest coraz bardziej świadome - pragniemy tego, co korzystne dla naszych dzieci, dlatego chcemy ustrzec je przed chemią

Niestety czasy w jakich musimy żyć należą do jednych z najbardziej zapylonych w historii. Wszędzie mamy substancje trujące - w warzywach i owocach, kremach, ubraniach, a nawet zabawkach.


zabawki drewniane
Author: MaxiScharfenberg
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko zabawki importowane z Chin nie zaliczają się do bezpiecznych, choć są niezwykle tanie. Po kilku latach i skruPULatnych badaniach okazuje się, że najtańsze tworzywo wykorzystywane do produkcji zabawek jest przykładowo rakogenne (zabawki drewniane). Musimy być świadomymi rodzicami, którzy uchronią swoje dziecko przed takimi towarami.


klocki drewniane
Author: jareed
Source: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny coraz chętniej nasze matki wybierają europejskich wytwórców zabawek, którzy posiadają wszelkie atesty i wypełniają normy Wspólnoty.

Czasami zamieszczone w internecie dane są niepewne, jednak jeśli interesuje Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź więcej info także na podobnej stronie.

Takie zabawki nie są tak tanie, jak te azjatyckie, ale kiedy rzecz idzie o zdrowie i życie twojej latorośli, to nie można żałować pieniędzy. W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się zabawki drewniane, ponieważ są one wykonane z tworzywa naturalnego. Takie zabawki pomagają rozwijać wyobraźnię i umiejętności manualne oraz są bezpieczne. Malec może je brać do buzi i nie przyniesie to żadnych niepożądanych efektów. Zabawki drewniane są przeznaczone dla chłopców i dla dziewczynek. Możemy spotkać drewniane chatki, pociągi lub klocki drewniane .

Zainteresował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik - to niezwykle ważna strona (http://copyline.pl/serwis/), która również będzie dla Ciebie wartościowa!

Zabawki zawsze są malowane certyfikowanymi farbami bez metali ciężkich.


Należy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Z tego powodu należy ubierać je w organiczne tkaniny, karmić naturalnymi owocami i warzywami i kupować mu ekologiczne zabawki drewniane.