Wyłączniki silnikowe określone do spajania, także ochrony obszarów

Występują zakłócenia stanu pracy napędów elektrycznych, w czasie jakich przepływający w nich prąd jest w stanie uzyskiwać wartość znacznie wyższą od znamionowej.
Każdy napęd elektryczny posiada własne graniczne parametry pracy. Przekroczenie takich parametrów doprowadza do zniszczenia napędu, oraz jest w stanie doprowadzić do uszkodzenia układu sterowania. Zaburzenia potrafią wynikać z uszkodzenia napędu także z warunków ich pracy.


grzejniki dekoracyjne
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Wyłączniki silnikowe są elementami do spajania, ochrony i rozdzielania obwodów prądowych przede wszystkim obciążeń z napędami. Równolegle ubezpieczają owe napędy przed niszczeniem w następstwie zastopowanego rozruchu, przeciążenia, zwarcia i ubytku jednej fazy w sieciach trójfazowych. Posiadają one cieplny wyzwalacz do ochrony uzwojenia silnika i wyzwalacz elektromagnetyczny.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedyna! Sprawdź nas!

Wyzwalacze są poza tym czułe na zanik fazy, oraz reagują kiedy temperatury obwodu jest za wysoka. Kontrola faz jest istotna ponieważ często zdarza się że po zaniku zasilania zakład energetyczny włącza na początku tylko dwie fazy zasilania co może być przyczyną dysfunkcji - .


Dzięki wykorzystywaniu wyłącznika silnikowego ubezpieczamy nie tylko silnik, ale także stycznik, a wskutek znaczącej wytrzymałości na spięcia nie musimy zakładać bezpieczników poszczególnych trajektorii pędnych. Toteż trzeba pamiętać o montowaniu wyłączników silnikowych przed stycznikiem, przeciwdziała to spaleniu stycznika w przypadku zwarcia - sprawdź ( regały jezdne producent ) te wyłączniki silnikowe.
Przełączniki silnikowe są to łączniki przeznaczone do spajania, także zabezpieczenia obwodów, jakie w razie przeciążenia odłączają obwód od motoru.