Jakie ryzyko wiąże się z zakupem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na taki zakup?

Zakup ogumienia do auta to często spory wydatek. Kiedy nadchodzi czas wymiany opon na takie odpowiednie na zimę, a my wiemy, iż stare już do niczego się nie nadają, to zdarza się, że zastanawiamy się nad kupnem takich używanych.


bielizna - ogląd
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Czy warto kupować opony z drugiej ręki? Z jakim ryzykiem wiąże się taka decyzja?


Argumentem, jaki nęci kierowców, gdy chodzi o kupno używanego ogumienia jest na pewno niższa cena. Nie ma się co dziwić, iż tego typu rozważania są brane pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności nawet 50% kwoty, jaką normalnie wydalibyśmy na nowe opony o nowych oponach. Natomiast z pewnością warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykiem może być chociażby to, że maksymalny bezpieczny wiek, do jakiego opony mogą być eksploatowane, to pięć lat. Po takim czasie niekoniecznie będą zachowywały swoje właściwości. Oprócz tego, spore znaczenie ma również to, jak są przechowywane opony, jak również sama eksploatacja. Opony nie muszą mieć sporo lat, natomiast mogą nie być w dobrym stanie właśnie wskutek nieodpowiedniej eksploatacji. Warto zatem sprawdzić takie informacje zanim wybierzemy ich kupno.


nowe opony
Source: pixabay.com


Nabywając używane ogumienie warto sprawdzić stan bieżnika. Nowe opony mają bieżnik głęboki na około 8-10 mm. Jednak z czasem bieżnik jest płytszy, co skutkuje gorszym trzymaniem się drogi, a co za tym idzie zagrożeniem dla zdrowia i życia osób jadących samochodem więcej na stronie. Następnym zagrożeniem może okazać się również nierównomierne zużycie bieżnika, jak również inne uszkodzenia, których tak naprawdę często nie widać gołym okiem.

Czasami publikowane w internecie informacje są niepewne, jednak jeśli ciekawi Cię tego typu tematyka, to kliknij i zdobądź więcej informacji (http://sklep.acana.com.pl/dla-psa/22-acana-regionals-pacifica-dog.html) również na analogicznej witrynie.

Mogą one wyjść później już w trakcie użytkowania.
Dlatego z pewnością warto dokładnie obejrzeć taką oponę nim zdecydujemy się na kupno, choć tak na dobrą sprawę największą pewność i spokój mamy w momencie, gdy zdecydujemy się na opony nowe.