Jakie są plusy i minusy niepublicznych szkół?

Jeżeli Twoje dziecko jest wyjątkowo ambitne, a Ty chciałabyś zagwarantować mu jak najlepszy początek w dorosłe życie, jedną z najwłaściwszych rzeczy, którą możesz wykonać, to zapisać je do niepublicznej szkoły.
Nie jest to najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie, lecz dzięki opłatom szkoła, czy też raczej pracujący w niej nauczyciele, będą w stanie zapewnić wszystkim uczniom, których notabene jest mniej niż w szkołach publicznej, więcej tak wymaganej uwagi. Dobra niepubliczna szkoła (zobacz super-edu.pl/korepetycje/rachunkowosc/warszawa) podstawowa może wydobyć z dowolnego dziecka ukryte w nim talenty, umiejętności czy chęć do nabywania nauki. Taka placówka to najlepsze miejsce dla dzieci, które są utalentowane oraz ambitne. Jeżeli Twoje dziecko należy do takiej grupy, pewnym błędem byłoby umieszczenie go w szkole z osobami, które takich cech nie mają. Blokowałoby to w pewnym stopniu okazję rozwoju.


bawiące się zimą dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com


informacja
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com


Do szkoły publicznej uczęszcza znacznie bardziej znacząca grupa dzieciaków i profesorowie po prostu nie mogą poświęcić im wszystkim wystarczająco dużo czasu. Oczywiście w trochę bardziej dogodnej sytuacji są osoby, które mieszkają w większych miastach, gdyż to w nich liczba szkół prywatnych jest większa. Jednak niezależnie od miejsca, ich największą wadą jest to, że są to szkoły odpłatne. Miesięczna opłata jest uzależniona od konkretnej szkoły oraz może wynieść od ok. kilkuset do nawet paru tysięcy miesięcznie. W tego typu szkołach wiele do powiedzenia mogą mieć opiekunowie, co nie w każdym wypadku jest dla dzieciaków takie korzystne.
Innym minusem mogłoby być to, że hipotetycznie profesorowie mogliby być w większym stopniu podatni na naciski oraz sztuczne podwyższanie ocen. Mogą oni bać się zwolnienia jako swoistej nagany za złą ocenę pewnej kartkówki.