Z czego produkuje się elegackie damskie oraz męskie szlafroki?

W prawie dowolnej łazience na wieszaku są różnej wielkości ubrania po kąpieli. Te damskie wytwarzane są w dwóch wersjach: cieńszej, której używa się w cieplejsze dni np. na plaży oraz na pływalni, i trochę grubsze, które z pewnością mogłyby zagwarantować każdej pani tak przyjemne dla niej ciepło.


Surowiec, który służy do produkcji takich elementów ubrania ma zazwyczaj gramaturę w zakresie ok. 350-750 g/m2.
dla dziecka
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com


Wybór przedmiotów jest tak obszerny, że gdy wybieramy konkretny szlafrok musimy wiedzieć, co powinien on nam proponować. Od tego zależy surowiec, którego użyto do jego wyprodukowania. Niezwykle istotny w chwili, kiedy nabywamy kobiecy szlafrok, jest również jego krój. Te letnie, najczęściej oferowane są bez kaptura oraz w trochę krótszej wersji niż te, które przeznaczone są do używania w zimowe wieczory we własnym domu. Niektóre szlafroki posiadają dodatkowe kieszonki, co poniektóre mają haftowane dekoracje. Te grubsze mają przeważnie mniejszą gramaturę. Idealny dla siebie towar znajdzie bez najmniejszego problemu dowolna pani. Są one ciepłe i niezwykle delikatne nawet dla cery wrażliwej. Dla takich klientek w sprzedaży są szlafroki hipoalergiczne i przeciwbakteryjne. Grube oraz puszyste produkty zapewniają doskonały relaks w domowym fotelu. Do najbardziej popularnych materiałów należy włókno z bawełny albo stuprocentową bawełnę. Włókno chłonie wilgoć o czterdzieści procent lepiej niż tylko bawełna, zatem często stosuje się także zapewniającą miękkość bawełnę z domieszką różnych włókien.


W wypadku szlafroków dla mężczyzn używane są zazwyczaj analogiczne materiały, gdyż oni także uwielbiają relaksować się w komfortowych warunkach. Do produkcji szlafroków dla mężczyzn wykorzystuje się włókna bambusowe czy też czesaną bawełnę.


Włókna, które są wyprodukowane z materiału pod nazwą mikro bawełna są wyjątkowo chłonne oraz mogą zachowywać swój odcień przez bardzo długi czas. Kolorystyka szlafroków dla takiej grupy klientów jest ciemna oraz stonowana.