W jaki sposób zatroszczyć się o bezpieczeństwo na ulicy tak jako kierowca, jak i jako pieszy?

Panujące na jesieni czy w okresie zimowym warunki pogodowe mają znaczący wpływ na będących na drodze ludzi. Padający śnieg czy też WCześniej zapadający zmierzch, nie tworzą zbytnio bezpiecznych sytuacji.
Z tego też powodu należałoby dowiedzieć się, co można wykonać, żebyśmy mogli poczuć się bezpiecznej.


ann summers


szampon


Jeżeli poruszamy się pieszo po ulicy już po zmierzchu, musimy używać świateł odblaskowych. W taki sposób będziemy znacznie bardziej widoczni dla innych osób na drodze. Co prawda jest to element konieczny, jednak dotąd wiele ludzi o nim zapomina. Nie muszą to być kamizelki (choć one są największe oraz przez to najbardziej zalecane), wystarczyłby chociażby umiejscowiony w widocznym miejscu breloczek.

Sądzisz, że masz pytania? W takim razie pragniemy poinstruować Cię, że w każdej chwili możesz do nas pisać. Z chęcią odpiszemy na każdą wiadomość.

Poza tym musimy mieć w pamięci, aby nie wychodzić zza jakiejkolwiek przeszkody (np. zasłaniających nas drzew) zaraz przed nadjeżdżającym pojazdem.

Głęboko ekscytuje Cię omawiana w tym artykule sprawa? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w treści (http://systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-wielkopolskie/).

W tamtym miejscu, gdzie jest to możliwe, musimy koniecznie korzystać z chodnika bądź drogi przyszykowanej wyłącznie dla pieszych. Jeśli droga, po jakiej się poruszamy nie ma takiego chodnika, powinniśmy poruszać się jedynie po lewej stronie jezdni. Nasze bezpieczeństwo zagwarantuje także przechodzenie przez jezdnię tylko przez przejścia dla pieszych.


bezpieczeństwo
Author: Robert Sheie
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli z kolei poruszamy się po ulicach jako kierujący, musimy zwracać szczególną uwagę na pieszych i osoby, które jadą na rowerze czy skuterze. Jest to wyjątkowo istotne w miejscach niedostatecznie oświetlonych.
Trzeba także w każdym wypadku korzystać z pasów bezpieczeństwa, a kupując pojazd należy sprawdzić, czy ma on funkcjonujące poduszki powietrzne. Nie można zapomnieć o włączeniu świateł mijania (niezależnie od aktualnej godziny). Należy również dbać o czystość wszystkich szyb w samochodzie.