Jakiego rodzaju dane muszą się znaleźć na firmowej pieczątce?

Wg. naszego prawa, wyrabianie firmowego stempla nie jest wymagane, jednak w praktyce zazwyczaj mają miejsce sytuacje, gdy urzędnicy Urzędu Skarbowego go od przedsiębiorcy oczekują.


Mimo tego, że prawie każdą pieczątkę mógłby zamówić bez kłopotu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na tego typu argumenty.
podatki
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com


Nóż nawigator
Author: www.sport-shop.pl
Source: www.sport-shop.pl


Składanie różnorodnego rodzaju dokumentów bez pieczątki firmowej, budzi u nich wątpliwości odnośnie autentyczności danego dokumentu. Procedury, które są stosowane przez banki oraz Urząd Skarbowy (np. odpowiednie miejsce w formularzu) zazwyczaj sprawiają, że biznesmen jednak powinien ją wyrobić. W takiej sytuacji, kiedy jej nie mamy, a zostaniemy o nią poproszeni, przeważnie wystarczyłoby w takiej rubryce napisać "brak www.pieczatki.pl/ firmowej". W obrocie gospodarczym obowiązkowe jest udostępnianie pewnego zakresu danych, więc jeśli postanowimy zamówić firmową pieczątkę, powinny na niej być tego typu informacje jak imię i nazwisko właściciela firmy i jej nazwa, ponieważ za ich brak zagraża grzywna w wysokości do 5000 PLN. W przypadku osoby fizycznej jest to m.in. imię i nazwisko, adres prowadzenia działalności oraz numer NIP, z kolei w wypadku spółki handlowej: jej nazwa, dane adresowe spółki, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy wysokość kapitału.


Przy wyrabianiu wejdź http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe firmowej możemy dodać na niej firmowy logotyp. Poza tym podmioty, w których można by ją wyrobić, posiadają wiele ich wzorów, które możemy wykorzystać lub się nimi zainspirować przy tworzeniu swojego pomysłu. Kolejnym jej elementem, który możemy w dowolny sposób zmieniać jest krój i (w pewnym stopniu) wysokość czcionki.
Jeżeli do firmy, która ją stworzy nie dostarczymy swego projektu pieczątki, jej pracownicy polecą nam pomysł na jej wykonanie. Można odnaleźć bez kłopotu spółkę, jaka zrobi nam ją niedrogo oraz w dobrej jakości.