Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu bezpiecznej zabawki?

Kiedy myślimy o zabawkach, najczęściej wyobrażamy sobie przeróżne klocki, samochodziki lub wykonane z pluszu zwierzątka. Zapominamy jednak, że nasze psiaki czy kotki, przede wszystkim kiedy są jeszcze bardzo młode, także chcą się nieco pobawić.
Na szczęście w sklepach zoologicznych jest ich niezwykle wiele.


nauczyciel uczący dzieci
Author: Project NEURON
Source: http://www.flickr.com


Należy jednak uważać, gdyż nie wszystkie zabawki są uznane jako bezpieczne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo interesujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://pomocdzieciom.eu/jak-wesprzec/1-podatku/), a na pewno znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

W przypadku zabawki dla zwierzaków aktualne są podobne reguły, co przy wyborze zabaweczek dla naszych milusińskich. Z tego też powodu na wszelki wypadek nie powinniśmy nabywać towarów, które zostały sprowadzone z Azji, zatem z Chin czy też Singapuru. W takich państwach dopuszczalne jest wykorzystywanie surowców, z których nie mogą być wytwarzane żadne zabawki. Zazwyczaj zdarzają się też naruszenia dopuszczalnych norm, np. ilości ftalanów. Niezwykle istotny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on zawierać żadnych ostrych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierząt mogą być bardzo barwne, gdyż to pobudza zaciekawienie czy też nawet wyobraźnię.


Nabywając zabawkę, bez względu na fakt, czy jest to upominek dla malucha czy też dla np. psa, trzeba wówczas kierować się wiekiem. Tutaj niezwykle przydatne mogą się okazać dane umieszczone na opakowaniu. Może to być informacja tycząca się docelowej grupy wiekowej lub przestroga.

Jeśli omawiany wątek Cię zainteresował oraz szukasz więcej informacji, to po przejściu do wpisu (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe/Hulajnoga-Ethic-Erawan-Rainbow) znajdziesz ich mnóstwo - będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Zabawka musi być dokładnie sprawdzona przed jej zakupem.
Chodzi tutaj o to, aby nie posiadała ona jakichkolwiek odstających części czy ostrych krawędzi. Tego typu zabawki powinny mieć właściwe certyfikaty i dane pozwalające zidentyfikować wytwórcy.