Nasze pociechy przez długi okres chodzą do szkoły - muszą posiadać odpowiedni plecak

Zadbajmy o zdrowe plecy swych dzieci już od najmłodszych lat — za każdym razem kupujmy odpowiedni plecak.


Wiedząc o tym, że nasze smyki spędzają w murach szkoły codziennie przez niemal całe dzieciństwo, i to, że są zmuszone zawsze nosić do szkoły zestaw nielekkich książek, powinniśmy kupić im porządny tornister.


karmienie
Author: AdminOfPlaygroup
Source: http://www.flickr.com


Chodzi przecież o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to ważna sprawa. Statystyki w obecnych czasach są przerażające, gdyż wynika z nich, że coraz młodsze szkraby mają znaczne problemy z kręgosłupem i odczuwają znaczne bóle pleców. Może to pociągnąć za sobą poważne konsekwencje i zakończyć się dokuczliwymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister, zwykle mamy na myśli taki, który jest dopasowany do pleców szkraba. Zatem plecak nie powinien być zbyt duży i powinien posiadać regulowane szelki. Powinien posiadać również pasek piersiowy, by szelki bez przerwy się nie zsuwały z ramion — w szczególności u szczupłych szkrabów lub zimą ze śliskiej kurtki. Dobrze byłoby, gdyby plecak posiadał wyprofilowane plecy. To najistotniejsze. Tornister musi być wygodny nie tylko od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej.

Chcesz czytać dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj poznawanie (https://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) na następnej podstronie.

Musi mieć kilka przegród — na zeszyty i podręczniki, na jedzenie i na rzeczy na W-F. Poza tym, musi mieć również kieszeń na butelkę.
Ważnym elementem jest także uchwyt, żeby plecak można było zawiesić na haczyku w klasie lub w szatni oraz odblaski, które powinny być wszyte do plecaka tak, by nasz smyk był doskonale widoczny na drodze wieczorem.