Jak dużo zębów powinien posiadać przeciętna osoba?

Natura wyposażyła człowieka w 32 zęby, gdyż aż taka ilość jest potrzebna do prawidłowego żucia. Niestety z biegiem lat szczęka ulega pomniejszaniu, z tego też powodu w im starszym wieku jesteśmy, tym bardziej znaczące mamy kłopoty.


Pojawiają się ubytki zębów czy wady zgryzu.


Na szczęście od dawna technologia dentystyczna stosuje implanty zębów, które są niejako zamiennikami tych naturalnych. Obecnie wykorzystywane są dwa rodzaje implantów. Pierwszy, używany od kilkudziesięciu lat to implant tytanowy. Posiada on kształt walca o dość porowatej płaszczyźnie. Ponadto jego odcień jest szarosrebrny, więc nie wygląda on zbyt elegancko. Posiada on jednak tę korzyść, że relatywnie dobrze łączy się z tkanką kostną, a jest to bardzo ważne. Ich kolejnym mankamentem jest to, że wraz z upływem czasu posiadają one tendencję do obniżania linii przyzębia. W rezultacie takie implanty stają się bardziej widoczne dla otoczenia.


implanty łomża
Author: Ken Walton
Source: http://www.flickr.com


Z innej strony używane są także implanty cyrkonowe, które prezentują się znacznie bardziej elegancko. Ich kolor niezwykle przypomina naturalną tkankę zębową, a ich drugą mocną stroną jest to, że cechują się one niezwykle znaczną biozgodnością, więc szybko łączą się z kością szczęki. Są one niezwykle odporne na małe temperatury czy też na korodowanie. Jeśli interesują Cię takie implanty Łomża jest miastem, w którym działa bardzo dobry gabinet dentystyczny.
Miej na uwadze, że na pierwszej wizycie odbywa się tylko niezobowiązująca rozmowa wstępna, podczas której lekarz sprawdzi dostępne możliwości. To, które implanty mogą być wykorzystane zależy od danego pacjenta oraz obecnych u niego czynników kostnych.