Jak obecnie wykonujemy fotografie?

Teraz do wykonywania zdjęć wykorzystujemy najczęściej telefonu. Również do wykonywania selfie wykorzystujemy telefon na odpowiednim wysięgniku.


Tym wysięgnikiem może zostać Mini Selfie Stick.
mini selfie stick
Source: pixabay


Ma mocowanie do aparatu telefonicznego. Gwarantuje to pewne podłączenie Urządzenia bez porysowania obudowy smartfonu. Wysięgnik jest ustawiany oraz może zostać wykorzystany do przyłączenia telefonu o każdym rozmiarze. Posiada on możliwość wykonywania zdjęć w pionie i w poziomie. Kijek nie potrzebuje akumulatorków. Budowa teleskopowa kijka zezwala na jego regulację do ok. 60 centymetrów. Dzięki temu mógłby on bardzo daleko sięgnąć a jednocześnie mieści się w torbie. Pasuje do każdego telefonu, którym wykonuje się zdjęcia przyciskiem zgłaszania. Dostępny może być w kolorze niebieskim albo różowym.


konstrukcje z klocków lego
Author: Christian Stocker
Source: http://www.flickr.com


Jest to jeden z wynalazków, który podbił sprzęty elektroniczne. Dostępne kijki różnią się od siebie metodą wyzwalania migawki. W jakimkolwiek telefonie mamy samowyzwalacz. Nie jest to sposób wyzwalania migawki uznawany za wygodny, ponieważ zdjęcie fotoporcelana zdjęcie na nagrobek powstaje natychmiast. Odmienną metodą wyzwalania migawki jest wyzwalanie jej za pomocą bluetootha. Dzięki temu kijek mógłby mieć pod kontrolą migawkę aparatu w smartfonie. Jest to niezły pomysł, gdyż fotografia robione jest w odpowiednim momencie. Wykonuje się to niezwykle komfortowo, bo przez naciśnięcie przycisku w rączce narzędzia. Jednak należy mieć w pamięci, że bluetooth niesamowicie zżera prąd, więc taka forma zasilania nie zezwala na długo trwającą zabawę fotografią. Migawkę można jeszcze wyzwalać przy pomocy pilota.
Jest to wygodne rozwiązanie dopóki nie zgubimy w jakimś miejscu pilota. Jest to praktyczniejsze wyjście od przycisku w rączce kijka, ale wszystko jest zależne od naszych potrzeb.