W jaki sposób skompletować wyprawkę dla niemowlęcia?

Kompletowanie wyprawki dla potomka to prawdopodobnie jedna z najprzyjemniejszych chwil ciąży, zwłaszcza dla mam spodziewających się swojego pierwszego berbecia.


Do nabywania wyprawki na pewno warto podejść z gotową listą przygotowaną uprzednio z kimś, kto ma już to poza sobą jak też wie, jakie rzeczy to kategoryczny must have, zaś jakie można sobie podarować.
Pamiętajmy, iż w zakresie wyprawki korzystniej jest zapytać inną matkę aniżeli sprzedawczynię w sklepie. Na pewno lepiej zakupić zbyt mało aniżeli zbyt wiele, zawsze przecież można dokupić brakujące części układanki. Co więc powinno się znaleźć w wyprawce niemowlaka?


bawełniana czapka
Author: Naturhouse
Source: Naturhouse


Grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL
Author: Gardena
Source: Gardena


Kącik niemowlęcia jest to jeden z najistotniejszych punktów wyprawki – jest to miejsce, gdzie dziecko odpoczywa, jest ubierane. Nadzwyczaj ważne jest, by zaplanowany był "z głową", aby rodzic miał wszystko w zasięgu ręki. To, czy będzie wyodrębniony z części sypialni rodziców, czy osobnym pokoju dla potomka zależy od warunków mieszkalnych a także od nas samych. Najpotrzebniejsze przedmioty zakątka oseska to: Łóżeczko względnie kołyska. Łóżeczko jest to rzecz, która posłuży nam długi czas, stąd jego zakup przeanalizujmy dwa razy. Przemyślmy, czy ma ono pełnić jedynie rolę łóżeczka, czy może także i tapczaniku dla starszego już malucha. Kiedy nasze dziecko ma w nim SPAć 2 lata, wtenczas wybierzmy model z regulowaną wysokością. Im więcej ról pełni tym jest bardziej kosztowne.
Kolebka zaś to rzecz, jaka posłuży nam jedynie przez mniej więcej 6 miesięcy.

Chcesz znaleźć kolejne materiały tyczące się wyjaśnianej tutaj tematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz wpis z witryny.

Na pewno konieczna będzie również bawełniana czapka, którą włożysz dziecku po kąpieli. Przyda się też kocyk dziecięcy.