Kilkudniowe podróże rowerem- co zabrać ze sobą oraz w jaki sposób się spakować na wyjazd, aby móc wygodnie jeździć z bagażem

Planując dłuższą podróż rowerem, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ekwipunku. Powinniśmy zabierać jedynie niezbędne akcesoria, żeby nie musieć przewozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani będziemy mogli czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy rowerem. Przed wyjazdem powinniśmy zrobić listę potrzebnych rzeczy.

Author: MoBikeFed
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie możemy określić wagę zabieranegobagażu oraz nie zapomnimy o żadnym z elementów z listy. Trzeba jednak pamiętać, że bagaż będziemy ze sobą wozić, ważne jest więc, by zabierać ze sobą tylko niezbędne przedmioty. Pakując się musimy być przygotowani tak samo na piękną słoneczną pogodę jak i na wichury oraz ulewy. Powinniśmy więc zabrać ze sobą cieplejszą kurtkę albo polar, który może ochronić nas przed silnym wiatrem w czasie podróży czy też postoju. Większość z ekwipunku można kupić w sklepach turystycznych bądź w sklepach w internecie. Odnajdziemy tam latarki turystyczne, małe namioty oraz ciepłą odzież na podróż.

Przygotowując bagaż możemy zdecydować się na przytwierdzenie pakunków do roweru bądź można zdecydować się na plecak. Sakwa podsiodłowa zmieści wiele przedmiotów, jednak każdy bagaż, który jest przyczepiony do roweru będziemy musieli wieźć przykładowo pod wysoką górkę. Warto więc pomyśleć nad plecakiem, który w inny sposób rozkłada ciężar i można znaczenie szybciej a także wygodniej jeździć - .


Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli przemieszczać się tak samo po asfalcie jak również po nierównych, górskich drogach, a zabranemu bagażowi nic się nie będzie działo i nie będziemy się martwić, że przykładowo coś odczepi się podczas jazdy. Plecaki różnych wielkości możemy kupić w sklepach z akcesoriami turystycznymi, istotne jest jednak, by nie były one zbyt ciężkie, ponieważ obciążymy kręgosłup.

Parudniowa podróż (coraltravel.pl/punkty-sprzedazy) rowerem będzie na pewno niezapomnianą przygodą. Trzeba jednak w odpowiedni sposób się do niej przygotować i pamiętać o zabraniu tylko niezbędnego ekwipunku. Doświadczenie w wielogodzinnej jeździe na rowerze jest obowiązkowe, jeśli chcemy brać udział w takiej wyjazdach.