Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można wybrać? Sprawdź, co jest obecnie modne

Jedną z bardziej istotnych uroczystości w życiu dziecka wychowywanego w katolickiej rodzinie jest dzień I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących pierwszy raz w życiu do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był niezwykły pod każdym względem. Przywiązują więc naprawdę dużą wagę także do stroju. Jakie stroje cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?
komunia
Author: Simone Meier
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu dziewczynki, które po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej miały na sobie suknie, które były wiernymi kopiami sukien ślubnych. Z kolei chłopcy zakładali garniturki. Taki widok w znacznej części polskich kościołów jest dzisiaj coraz rzadszy - kliknij tutaj .

Poszukujesz ciekawych danych na ten wątek? Świetnie się składa, ponieważ oryginalny tekst (https://artykulyreligijne.pl/ikony-jezus-chrystus) posiada dane godne zainteresowania, które są również niezwykle fascynujące.

Coraz bardziej popularna staje się bowiem alba komunijna. Alba komunijna jest dzisiaj tak popularna, że jest równie chętnie zakładana przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości pociechy w trakcie uroczystości mają więc jednakowe stroje, na odrobinę szaleństwa rodzice pozwalają sobie dopiero po zakończeniu uroczystości w kościele. Nadal jednak panuje ogromna dowolność jeśli chodzi o wybór dodatków komunijnych. Jakie są więc obowiązkowe dodatki komunijne?
Dodatki komunijne to bez wątpienia dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest naprawdę duży. Większość z nich to modele , które ozdobione są atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Większość z nich ma wbudowane charakteryzujące się dużą elastycznością druciki, dzięki czemu bez trudu można dopasować wianek do kształtu głowy dziecka. Czasem mamy zamiast sztucznych wianuszków decydują się kupić wianuszki z żywych kwiatów. W tym wypadku możliwości wyboru nie są już tak duże, są ograniczone przez dostępność kwiatów w maju - zerknij na stronę W zdecydowanej większości przypadków kupowane są stokrotki. Częstym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i i szyte z myślą o pierwszej komunii chusteczki. Te ostatnie są zazwyczaj zdobione wykonanym ręcznie haftem lub zrobioną również ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem wyjątkowym nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziny. Dla rodziców związane jest to jednak z bardzo dużymi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupują wiele dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia prezentować się naprawdę wyjątkowo.