Dobry strój i wyposażenie do rozrywki w tenisa umożliwi bezpieczeństwo, komfort i wspaniałą zabawę

Osoby grające w tenisa doskonale wiedzą o niezbędności dobrego stroju czy też wyposażenia, jeśli idą na korty tenisowe. Buty tenisowe są najistotniejszą częścią ubioru u tenisisty.
sprzęt sportowy
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Dobrane buty do tenisa zapewniają bezpieczeństwo, równowagę czy też poczucie wygody. Tenisista jest narażony na mnóstwo urazów, więc przystosowane, lekkie i solidne buty w czasie gry to podstawa. Więc obuwia powinny dysponować trwałą podeszwę, dlatego że tenisista jest w ciągłym ruchu i musi dobiegać do piłki. Dlatego buty do tenisa powinny wyjątkowo dobrze podtrzymywać stopę, środek powinien być zaopatrzony w wyjątkowe wkładki z pianki, zapewnić amortyzację oraz być mocne. Budowa obuwia powinna zabezpieczać przed kontuzjami, zatem troskliwie trzymać piętę, ścięgno Achillesa i kostkę. Powinny być dopasowane, aby tenisista mógł łatwo ruszać się czy też odczuwać wygodę. Trzeba także pamiętać, że tenisista jest w stałym ruchu, biega czy skacze, więc buty tenisowe powinny być wyposażone w system, który będzie osłabiał wstrząsy. Na rynku posiadamy dużo ofert istotnie wyśmienitych butów do tenisa pewnych firm, na przykład Adidas, Babolat, Nike, Asics, etc. Warto też napisać parę słów o piłkach do tenisa. Jest tenis stołowy czy też tenis ziemny, tym samym warto rozróżniać piłki do tenisa. Do tenisa stołowego piłeczki są wykonane z użyciem celuloidu, o wadzę około 2,7 grama oraz średnicy 4 cm. Tak utworzone piłki porządnie się odbijają.zdecydowanie więcej znajdziesz na www
Author: Michael Frey
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem do tenisa ziemnego są piłki ciśnieniowe, piłki bezciśnieniowe i piłki gąbczaste. Piłki do tenisa ciśnieniowe utworzone są do rozrywek meczowej, a także do rozrywki szkoleniowej, a piłeczki bezciśnieniowe, przeznaczone są tylko do treningu. Bezciśnieniowa piłeczka odbija się dalej i jest cięższa, a trwałość tej piłki jest większa aniżeli piłeczki z ciśnieniem. Jednak piłeczki gąbczaste przewidziane są dla dzieci. Piłeczki gąbczaste są dużo wolniejsze i odbijają się niżej. Niemniej jednak wśród piłek ciśnieniowych osiągalne są także piłki dla najmłodszych o obniżonym należycie ciśnieniu.