Bardzo często wybieramy odzież używaną. Czemu tak właśnie jest, co optuje za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, a więc modne „lumpeksy” przeżywają właśnie drugą młodość. Sklepy z tanią odzieżą są wychwalane z reguły przez osoby, które chcą być kreatywne, pragną być widoczne się w tłumie. Second-hand gwarantuje im taką możliwość, bo ubieranie się pod dyktando popularnych marek odzieżowych jest mało oryginalne i kreatywne.
secondhand
Author: garycycles
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie second-hand i lumpeks, to tylko doskonale znane określenia.

Intryguje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij ten link - to istotnie użyteczna treść (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kraj-pochodzenia_Francja_Burgundia-202.html), która jest godna Twojej uwagi.

Odmienne są też spotykane i bardzo kolorowe, jak ciucholand. Takie nazwy ukazują podejście, jakie dominowało kilka lat temu w postrzeganiu podobnych miejsc. Obecnie rozmawiając o sklepach z odzieżą używaną z reguły będziemy korzystali ze zwrotów neutralnych niż deprymujących. Zmianie jednak uległy nie tylko określenia.
Zakupy
Author: iStock
Source: iStock
Wizerunek sklepu z odzieżą używaną przeszedł niezwykła metamorfozę.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej t shirt ze zdjeciem danych na innych stronach - znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Wcześniej temat tabu, aktualnie jeden z najistotniejszych wątków poruszanych na forach poświęconych modzie. Obecnie second-hand prezentuje się naprawdę klasowo. Są tam ubrania na wieszakach, duże przymierzalnie z dużymi lustrami, ogólnie lepsza atmosfera, która całkowicie nie przypomina tej z przeszłości. O second-handowych ubraniach, tych unikatowych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają fashionistki na forach w sieci. Coraz większa liczba kobiet mówi, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Źródło - odzież używana Lidzbark WelskiCoraz większej popularności kupowania w second-handach sprzyja moda na vintage, co oznacza stylizacje, które biorą ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są takimi skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już teraz zobaczyć naprawdę wiele kolorowych stylizacji, zazwyczaj są to ubrania z second-handów. Kupić tam można ubrania wyjątkowe i unikatowe, dlatego czasami obowiązuje reguła „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak twierdzą właściciele second-handów w hurtowniach z odzieżą używaną także panuje istne zatrzęsienie, ponieważ znacznie więcej firm stara się dodać do swojej oferty większą ilość designerskich ubrań. Dawniej bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Obecnie również jest taki cel, ale przede wszystkim liczy się trend i wyjątkowość, a secondhandy gwarantują jedno, jak i drugie – jest tanio i barwnie.