Bardzo często wybieramy odzież używaną. Czemu tak właśnie jest, co optuje za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, a więc modne „lumpeksy” przeżywają właśnie drugą młodość. Sklepy z tanią odzieżą są wychwalane z reguły przez osoby, które chcą być kreatywne, pragną być widoczne się w tłumie. Second-hand gwarantuje im taką możliwość, bo ubieranie się pod dyktando popularnych marek odzieżowych jest mało oryginalne i kreatywne.
secondhand
Author: garycycles
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie second-hand i lumpeks, to tylko doskonale znane określenia.

Intryguje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij ten link - to istotnie użyteczna treść (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kraj-pochodzenia_Francja_Burgundia-202.html), która jest godna Twojej uwagi.

Odmienne są też spotykane i bardzo kolorowe, jak ciucholand. Takie nazwy ukazują podejście, jakie dominowało kilka lat temu w postrzeganiu podobnych miejsc. Obecnie rozmawiając o sklepach z odzieżą używaną z reguły będziemy korzystali ze zwrotów neutralnych niż deprymujących. Zmianie jednak uległy nie tylko określenia.
Zakupy
Author: iStock
Source: iStock
Wizerunek sklepu z odzieżą używaną przeszedł niezwykła metamorfozę. Wcześniej temat tabu, aktualnie jeden z najistotniejszych wątków poruszanych na forach poświęconych modzie. Obecnie second-hand prezentuje się naprawdę klasowo. Są tam ubrania na wieszakach, duże przymierzalnie z dużymi lustrami, ogólnie lepsza atmosfera, która całkowicie nie przypomina tej z przeszłości. O second-handowych ubraniach, tych unikatowych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają fashionistki na forach w sieci. Coraz większa liczba kobiet mówi, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Źródło - odzież używana Lidzbark WelskiCoraz większej popularności kupowania w second-handach sprzyja moda na vintage, co oznacza stylizacje, które biorą ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są takimi skarbnicami vintage.

Kliknij na odnośnik koszula na spinki, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące dane.

Na naszych ulicach można już teraz zobaczyć naprawdę wiele kolorowych stylizacji, zazwyczaj są to ubrania z second-handów. Kupić tam można ubrania wyjątkowe i unikatowe, dlatego czasami obowiązuje reguła „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak twierdzą właściciele second-handów w hurtowniach z odzieżą używaną także panuje istne zatrzęsienie, ponieważ znacznie więcej firm stara się dodać do swojej oferty większą ilość designerskich ubrań. Dawniej bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Obecnie również jest taki cel, ale przede wszystkim liczy się trend i wyjątkowość, a secondhandy gwarantują jedno, jak i drugie – jest tanio i barwnie.