Samotność może dotknąć każdego. Nie powinniśmy się jej poddawać, bo możemy sobie z nią poradzić

Samotność to problem z którym ściera się obecnie wiele osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z najnowszych technologii i środków komunikacji i jednocześnie czujemy się bardzo samotni. Dawniej samotność kojarzyła nam się głównie z ludźmi w starszym wieku.
ojciec z synem
Author: Felipe Fernandes
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj z powodu samotności problem mają dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale także osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także odstępstwem. Zazwyczaj o samotności mówią na przykład kobiety dojrzałe, które maja za sobą karierę, wychowały dzieci a po ich dorośnięciu nie mają co ze sobą zrobić.

Osobom po pięćdziesiątce bardzo trudno jest znaleźć sobie innych znajomych, z którymi będą mogli wybrać się na wycieczkę czy na kawę. Samotność to niezwykle dokuczliwy stan umysłu, kiedy człowiek odczuwa, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie chce zrozumieć oraz wie, że w przypadku nagłego zdarzenia problemów ze zdrowiem nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.Dorośli ludzie, którzy osiągnęli stabilizację rodzinną i tę związaną z pracą zazwyczaj sami rozpoczynają się czuć po śmierci swoich rodziców i rodziców partnera, gdyż zdają sobie sprawę, że obecnie nie mają już nikogo. Dosyć przykra jest także samotność w związku małżeńskim czy związku. Mnóstwo osób latami może pozostawać w toksycznych związkach i z różnych powodów nie może zdecydować się na zmianę. Samotność to coś co może trafić się każdemu, miejmy na względzie jednak, że nie mamy szans jej świętować, zgadzać się na to by została w życiu na duży okres czas.

mężczyzna
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com
Zawsze musimy sprawdzić wychodzenia z samotności. Nie jest znaczące, kim jesteśmy, czy samotną matką czy samotnym ojcem, bo zawsze jest szansa, aby coś na to zaradzić. Można spróbować odnawiać poprzednie kontakty albo poszukiwać nowych.

Wiele możliwości daje sieć, gdyż są tu portale randkowe oraz pozostałe społecznościowe, w których ludzie o podobnych zainteresowaniach umawiają się na spotkania. Nowych znajomych trzeba również poszukiwać w najbliższym otoczeniu. Może warto nawiązać rozmowę z sąsiadem, sprzedawczynią w sklepie lub zapisać się na kurs hobbystyczny, gdzie również będziemy mogli spotkać nowe osoby. Możliwości jest bez wątpienia mnóstwo, trzeba tylko spróbować.