W jaki sposób stworzyć długofalowe relacje z konsumentami, zalety programów lojalnościowych.

Współczesny konsument ma do wyboru tak wielką liczbę towarów i usług, że często nie przywiązuje się do danej marki, a zwyczajnie kupuje tak, jak mu jest wygodnie. Zresztą trudno się dziwić, że tak jest, skoro oferta wielu firm jest bardzo podobna, zarówno jeśli chodzi o ceny jak i o jakość. Niektórzy konsumenci przywiązują się do niektórych marek i będą do nich wracać, ale większość nie postępuje w taki sposób.
przykład karty lojalnościowej
Author: Terry Madeley
Source: http://www.flickr.com
I tu wchodzą do gry specjaliści od marketingu, próbując zapewnić odpowiedni poziom lojalności jak największej ilości klientów. Stoją za tym wieloletnie badania, które jasno wykazały, że utrzymanie dotychczasowego klienta jest kilkukrotnie tańsze niż pozyskanie nowego. Dodatkowo, zadowolony z owocnej współpracy klient firmę na pewno poleci, a to z kolei będzie się przyczyniało do pozyskania następnych osób chcących skorzystać z dobrej oferty. Dlatego też bardzo dużo firm przeznacza znaczne sumy na to, aby jak największą liczbę konsumentów do siebie przywiązać, przykładowo przez rozmaite programy lojalnościowe.

Powiązane artykuły - wsparcie sprzedażyProgramy te są jednym z najskuteczniejszych narzędzi w nowoczesnym handlu. Ich głównym plusem jest szybkie i sprawne zbudowanie dużej grupy lojalnych odbiorców, co ma też przełożenie na wyniki sprzedaży. Rzecz jasna nie da się zrobić jednego programu skierowanego do wielu różnych grup odbiorców i branż, z tego też powodu każde z wdrożeń powinno być poprzedzone dokładnymi badaniami. Niektóre firmy samodzielnie biorą się za to, z większym lub mniejszym rezultatem, inne z kolei będą wolały zlecić to zawodowcom, którzy pracują przy takich rzeczach od lat. Przekazanie całościowej obsługi tego typu programów na zewnątrz ma sporo zalet, największe sieci marketów bardzo chętnie korzystają z takich możliwości.

Powiązany artykuł - programy lojalnościowe dla firm

karta lojalnościowa Tesco
Author: Neil Turner
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze można czerpać wtedy z dużego doświadczenia firmy obsługującej program, popartego często wieloma innymi wdrożeniami.

Gdy uznasz, że opublikowane w tym artykule informacje są warte uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku usługi księgowe zawiercie. Będą tam tak samo wartościowe dane.

br>
Jeśli pragniesz wiedzieć więcej na ów temat, to przejdź na naszą nową witrynę oraz dowiedz się i sprawdź (http://iltex.pl/produkty/dla-dzieci/) czegoś innego o tym poście.

Kompleksowa obsługa takich programów odbywa się w wielu różnych sferach, często będzie także wymagać wydajnych narzędzi informatycznych, i to właśnie firmy zajmujące się ich obsługą mogą zapewnić.