Czy znikną stare strategie reklamy?

Bez wątpienia najważniejszą sferą współczesnego handlu jest marketing. Wcale nie rachunkowość lub logistyka - acz istotne. W obecnej sytuacji globalnej gospodarki i ogromnej konkurencji nie ma innego wyjścia, musimy zwracać uwagę na sposoby promocji swoich wyrobów. Problem polega na tym, iż handlowcy wyprzedający analogiczne wyroby, a nawet jednakowe, rywalizować mogą praktycznie tylko ceną.
gazetki
Source: freepik.com
Ponieważ wiele artykułów jest do siebie podobnych, tak istotny może być marketing - innymi słowy przekonanie ewentualnych nabywców o tym, że nasza propozycja jest najlepsza. Nawet jeśli należność nie odbiega od przeciętnej za dany artykuł, zazwyczaj możemy nęcić nadzwyczajnymi atrakcjami. W zależności od typu artykułu może to być przedłużona gwarancja bądź rozszerzona o elementy zwykle nie reperowane gratisowo, przykładowo zarysowanie przedmiotu itd. Możemy też zastosować zabieg, polegający na przekonaniu konsumenta, iż robiąc zakupy u nas stanie się on uczestnikiem elitarnej wspólnoty.

Strategią na to jest często pokazanie w reklamie jakiejkolwiek modnej osoby. Jednak wszelkie te działania muszą w jakiś sposób trafić do przypuszczalnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie, najważniejszym chyba kanałem komunikowania się jest sieć internetowa. Dzisiejszy klient pragnie mieć prosty oraz rzeczywisty kontakt ze zbywcą, zaś sieć internetowa do tego celu nadaje się znakomicie. Nie znaczy to, że tradycyjne sposoby
gazetki
Source: pixabay.com
informowania lub kontaktu z klientem takie jak gazetki promocyjne giną, są one tylko wzmocnione przez inny kanał informacji.
Moim sądem gazetki promocyjne wydawane na przykład w sklepach będą jeszcze długi czas podstawowym sposobem na przekazanie wiedzy o promocjach. Rzecz jasna pogłębiona informacja na temat wybranych artykułów będzie dostępna w serwisie sprzedawcy bądź producenta. Przyczyna jest prosta, chociaż jesteśmy społeczeństwem otwartym na ciekawostki technologiczne, znaczna jest jeszcze liczba osób nie potrafiących sprawnie poruszać się w internetowym świecie.

Jeśli Twoim planem na dziś jest odszukanie jeszcze jednego tak niebanalnego materiału jak ten, to bardzo zalecam tę ofertę. Pomyśl o tym - ona Ci się spodoba.

Trzeba przyznać, że grupa ta systematycznie maleje dzięki szkoleniom z obsługi komputera dla starszych osób, na których to oswajają się oni ze współczesną techniką, bez znajomości jakiej trudno funkcjonować w dzisiejszej rzeczywistości.