Dynamiczny postęp technologii – gry komputerowe jako metoda na zabawę

Żyjemy w czasach, w którym obserwujemy dynamiczny rozwój technologii. Niemal każdego dnia słyszymy nowinki technologiczne, których głównym celem jest ułatwienie nam funkcjonowania. Najszerzej znanym przedmiotem, który śmiało można nazwać kompanem naszego życia jest notebook. To dzięki temu urządzeniu posiadamy łatwy wgląd do najświeższych wiadomości, zabawy czy też odpoczynku. Jest on nie tylko bazowym narzędziem pracy, umożliwia zapisywanie wielu informacji,fotografii, ale też są tzw. umilaczem wolnego czasu. Komputer gwarantuje nam szybką rozrywkę, która przeznaczona jest nie tylko dzieciom, ale i osobom dojrzałym.
gracz
Author: dfactory
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu jaki umożliwiają nam komputery są gry komputerowe, które nie tylko zabijają wolny czas, ale też edukują. Wystarczy kupić właściwą grę. Do najpopularniejszych należy call of duty. Głównym wydawcą gry jest amerykańska firma Activision. Call of duty to seria gier komputerowych traktujących o tematykę wojenną. Początkowo fabuła skupiona była na tematyce II Wojny Światowej, nowsze wydania osadzone są we współczesnych realiach.Cykl gier charakteryzuje się tym, iż nikt nie toczy wali sam, ale pracuje z komputerowym sprzymierzeńcem. Gra więc uczy działania w zespole, zbudowana jest z konkretnych elementów, a gracze przechodzą przez konkretne etapy. Operacje są rozmaite, do tego stopnia, iż ciężko przewidzieć, w której chwili będziemy musieli rzucić się w szalony pościg za przeciwnikiem.

Stale bądź zorientowany w takich sprawach, które Cię zajmują. Jeżeli szukasz dodatkowych treści, kliknij w wyznaczony link, a tam czeka na Ciebie ogrom bieżących artykułów z owego działu.

Warto powiedzieć, iż w grze obecny jest znany amerykański aktor Kevin Spacey, co z pewnością jest jej dużym plusem.

Gra została bardzo dobrze przyjęta przez graczy, a efekty wizualne jakie prezentuje są wysokiej jakości. Do cylku Call of duty należy także call of duty: black ops iii, która została wyprodukowana przez amerykańskie wytwórstwo Treyarch i jest ona przystosowana do gry na platformy PC czy nowe wydania Playstation. Fabuła gry osadzona jest w przyszłości, a dokładnie w 2065 roku, stanowi kontynuację poprzedniej edycji Call of duty Black ops II.

joystick
Source: http://www.morguefile.com/
Następną znaną grą komputerową jest trine 3: the artifacts of power. Została ona stworzona przez firmę Frozenbyte, jest określana jako platformówka fantasy. Fabuła odbywa się w baśniowej krainie fantasy, a gracze mają za zadanie przejście kilku etapów gry, w czym pomocni są trzej bohaterowie, którzy posiadają rozmaitymi umiejętnościami. Efekty wizualne zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, gra gwarantuje wiele rozgrywek pełnych emocji, zawodnicy zmuszeni są także do rozwiązywania zagadek logicznych. Widzimy zatem, iż gra gwarantuje nie tylko emocje, ale i rozwój intelektualny gracza.