Jakie są zalety wypoczynku nad Bałtykiem

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, w której zostałeś zmuszony do wyboru pomiędzy urlopem w górach a wczasami nad morzem? Jeśli należysz się do grupy osób kochających góry, twój wybór nie należał do trudnych. Jeżeli chcesz jednak spędzić wolne chwile w nadmorskim kurorcie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna stanie się w chwili, gdy nie jesteś zdecydowany, żona chce nad Bałtyk, matka – oczywiście na przekór twojej partnerce – oznajmia, że jedynie w górach poczuje się, a twoje pociechy co pięć minut mają inny pomysł? Więc… Na początek, współczujemy bo pewnie masz naprawdę ciężko.
wakacje nad Bałtykiem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony zaufaj nam, że nie jesteś jedynym i z pewnością nie ostatnim facetem zderzającym się z tego typu kłopotami. Postaramy się jednak przedstawić ci pewną propozycję, którą z kolei ty mógłbyś podsunąć swojej rodzinie.na plaży
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Wczasy spędzone nad morzem mają sporą ilość plusów. Dobrze jest wybrać się nad morze ze względu na zdrowie.

Nie wahaj się - sporo szczegółów czytaj w serwisie (https://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli masz pewne dylematy - z chęcią na nie odpowiemy.

W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny znany jako jod, a dwa lata później gruntownie go zbadano. Okazuje się, że jod jest mikroelementem konieczny do życia człowieka. Dostarcza się ten pierwiastek z pożywieniem i płynami. Ale również z wdychanym powietrzem. Badacze udowodnili, że najwięcej jodu znajduje się w okolicach nadmorskim, a im dalej od zbiornika wodnego, tym mniej jodu w powietrzu. Jeśli organizm przez zbyt długi czas ma zbyt niski poziom jodu, może zachorować między innymi na nadczynność tarczycy. Co ciekawe, statystyki mówią, że kobiety chorują na tę chorobę aż pięć razy częściej niż mężczyźni.

Konkluzja? Przedstaw te dane partnerce i matce, a raz jeszcze przemyślą urlop nad morzem (więcej: sposób na spędzenie wakacji). Poza aspektem zdrowotnym, morze bałtyckie, choć nie należy do najbardziej przejrzystych na świecie, słynie ze swoich pięknych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim Bałtykiem jest delikatny i drobniutki, co w zestawieniu chorwackimi kamienistymi plażami jest o niebo przyjemniejsze dla naszych stóp (szczegóły - zobacz na www).

Nad morzem wystarczy wskoczyć do przyjemnie chłodnej wody i ochłodzić nasze rozgrzane od prażącego słońca ciała. Kolejnym ważnym elementem występującym częściej nad morzem niż w górach jest liczba ciekawych wydarzeń kulturowych czy mnogość atrakcji dla najmłodszych. Na każdym kroku spotkać można sklepiki z pamiątkami, salony gier z automatami a także stoiska z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi przyjemne i niezapomniane chwile.
Tags: