Ład w domu – kilka rad pomocnych w jego utrzymaniu

Zachowanie porządku w mieszkaniu to nie lada sztuka. Wiele osób próbuje się tego nauczyć przez lata, a pomimo to efektów wciąż brak. A przecież bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uważane za niezwykle poważną wadę i na ogół bardzo tępione. Osoby, jakie nie potrafią utrzymać porządku, są uznawane za leniwe, niewłaściwie zorganizowane, bez poczucia estetycznego. Przy tak złym podejściu dobrze zatem jednakże nad sobą odrobinę popracować, aby nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.


telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Jakich zasad dobrze w takim razie przestrzegać, by nasze mieszkanie w końcu zaczęło wyglądać choć odrobinę korzystniej? Przede wszystkim znajdźmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie pozwólmy, by wszystko było zrzucone na nas oraz tylko na nas. Jeśli sprzątaniem będzie zajmowała się wyłącznie jedna osoba, a inne będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to efektów nie będzie niestety tak naprawdę nigdy. Dokonajmy dlatego podziału obowiązków i uwzględnijmy tutaj również najmniejszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od najmłodszych lat wiedzą one, jak trudne jest prowadzenie domu. Stwórzmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, codziennie kto inny ściera kurze lub odkurza. W ten sposób nikt się nie przepracuje, mieszkanie zaś i tak będzie wyglądało jako tako przyzwoicie. Oprócz tego postarajmy się, by w naszym domu wszystkie przedmioty miały swoje własne miejsce. Wyróbmy potem w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te wyznaczone półki czy do określonych szuflad bądź szafek. Niech na przykład czasopisma zawsze leżą w jednym miejscu i pamiętajmy, aby kłaść tam program tv.

Zobacz więcej porad w serwisie (www.effectafter.com/) - pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się - one dotyczą zbliżonej kwestii, więc również Cię zaciekawią.

Podobnie jeżeli chodzi np. o pilota do telewizora czy też do DVD (Sprawdź program TV - TVP2).


program tv
Source: pixabay.com
Są to niby niewielkie rzeczy, lecz poszukiwanie takich drobnych przedmiotów może być czasami nad wyraz irytujące. Uczyńmy zatem własne życie prostszym niż dotąd. Utrzymywania porządku można się oczywiście nauczyć. Należy tylko włożyć w to odrobinę wysiłku, postarać się. Jest to jednakże zdolność, która będzie dla nas ważna tak naprawdę do końca życia, na pewno warto się zatem postarać, aby ją nabyć. Kiedy już wyrobimy sobie różne powiązane z tym nawyki, to będzie nam się żyło zdecydowanie prościej. Zresztą nie tylko nam, lecz także osobom w naszym otoczeniu.