W jaki sposób prawidłowo dbać o włosy i których produktów używać?

Niemal każdy marzy o pięknych, zadbanych włosach. Czasami jednak nie przykładamy dużej wagi do produktów jakich używamy, nie wiemy również, co jest bardzo dobre dla naszego typu fryzury. Jeżeli chcemy zadbać o nasze włosy, powinno się wybierać to, co jest dla nich najkorzystniejsze i wiedzieć do jakiego typu włosów klasyfikują się nasze.


dużo więcej tutaj
Author: Sten Dueland
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto sprawdzić jaki typ włosów mamy. Sprężyste, z połyskiem, które bez problemu się układają, to typ normalny, jeżeli natomiast są sztywne, łamią się i trudno je ułożyć - są suche. Właściwej pielęgnacji domagają się również włosy przetłuszczające się i łupież. Mocniejszej pielęgnacji będą na pewno wymagały włosy zniszczone. Warto ustalić jaki rodzaj włosów posiadamy, za pomocą tych informacji o wiele prościej będzie nam wybrać dobry szampon. Trzeba mieć świadomość, że dostosowanie szamponu jest niezwykle ważne. Chociaż głównym zadaniem takich produktów jest zmywanie, nieodpowiednio dobrany może zaszkodzić kondycji naszych włosów. Na przykład włosy po farbowaniu wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych będzie zapobiegał wypłukaniu koloru. W szczególności ma to miejsce w czasie koloryzacji na czerwono i rudo. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa trzymały się jak najdłużej. Specjalny szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U osób posiadających włosy normalne mocne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy systematyczne stosowanie odżywek i masek (raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy
Author: Fotolia.com
Source: Fotolia.com
Włosy przesuszone należy porządnie i często nawilżać, dodatkowo podcinać i unikać obciążania. Prawidłowym krokiem jest również rezygnacja z użycia suszarki. Jeżeli mamy kłopot z łupieżem, odpowiedniego szamponu należy używać minimum dwukrotnie w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacja na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy czy lokówki, a w wypadku kiedy mimo wszystko to czynimy, trzeba zapoznać się precyzyjnie ze specyfiką produktu i ocenami. Aktualnie opinie bardzo prosto znaleźć w Internecie. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. "najlepsze lokówki" lub sprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: "prostownica ghd opinie" (treść na www). W odpowiedzi otrzymamy wszelkie potrzebne nam dane. Pielęgnowanie włosów to trudne zadanie, jednak w pełni możliwe. Jeżeli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie noszonej fryzury, warto o to zadbać. Regularna pielęgnacja stanie się nawykiem, co z pewnością pomoże naszym włosom.