Soczewki dwutygodniowe - dla kogo oraz gdzie znaleźć idealne ?

Wady wzroku są ogromnym problemem. Z roku na rok rośnie też liczba sympatyków soczewek kontaktowych, jakie pomagają w praktyczny sposób korygować wady wzroku.


Soczewki kontaktowe to dyskretny sposób na korektę wad wzroku. Przydają się osobom, które w ramach swoich zadań muszą przykładowo reprezentować przedsiębiorstwo. Odpada wtenczas problem dopasowania oprawek do odzienia. Przydadzą się również wyczynowym sportowcom, ratownikom medycznym, chirurgom itp. Co musimy wiedzieć, zanim sięgniemy po owo rozwiązanie? Kiedy zaleca się szkła kontaktowe?
soczewki kontaktowe
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Szkła wskazane są dla tych osób, które nie czują się komfortowo w okularach a także dla wszystkich, którym binokle przeszkadzają w codziennym działaniu. W szczególności rekomendowane są, jeśli: wada wzroku przekracza 6 dioptrii (+/-), różnowzroczność przewyższyła 3 dioptrie, wada zachodzi wyłącznie w jednym oku. Mało tego, soczewki kontaktowe pomagają korygować niedoskonałości przy wadach gałki ocznej, a również złożone wady wzroku, jak przykładowo presbiopia lub astygmatyzm. Lekarze stosują również soczewki, jako opatrunek po zabiegach przeprowadzanych na gałce ocznej. Dlaczego warto nosić szkła kontaktowe ? Dzięki noszeniu szkieł możemy całkiem zapomnieć o wadzie wzroku i oddać się całkowicie swoim zajęciom.

Zobacz, co znajduje się w najnowszym tekście - to także dotyczy takiej samej kwestii, więc zapewne także Cię zainteresuje.

Soczewki kontaktowe są także dużo lepszym wyjściem dla kierowców, dlatego że nawet przy słabszym świetle mogą oni lepiej ocenić odległości od innych pojazdów, natomiast dzięki ostremu widzeniu środkowemu jak też peryferyjnemu niknie kłopot z dostrzeganiem szczegółów. Szkła kontaktowe to też skuteczny sposób na poprawę samooceny oraz dodanie pewności siebie.


soczewki kontaktowe
Source: foter.com


To także bardzo ważne szczególnie dla kobieta, które już nie muszą ukrywać makijażu za okularami. Od czego zacząć? Soczewki kontaktowe musi dobrać specjalista – lekarz okulista albo optometrysta. Bardzo ważne jest, ażeby pierwsza para szkieł była zaaplikowana w gabinecie. Wtedy mamy pewność, że mamy dobrane i dobrane soczewki dwutygodniowe (zerknij na propozycję) idealnie dla naszych oczu.


Należałoby zaznaczyć, że w trakcie wizyty pacjent winien otrzymać darmowo soczewki próbne, jakie po przenoszeniu konkretnego czasu musi przejrzeć okulista w gabinecie – wówczas mamy 100% pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek .