Reklama jest w każdym miejscu, bez niej nie jesteśmy w stanie funkcjonować na rynku. Mamy rożnorodne postaci reklamy

Bliskie nam miasta lśnią kolorami przekazów reklamowych i reklam wielkoformatowych. Jeszcze nie tak dawno tego rodzaju coś zobaczyć można było jedynie w wielkich zachodnich miastach. Teraz każdy sklep odzieżowy, każdy sklep spożywczy, supermarket oraz przeciętny mały sklepik posiada swoją reklamę.


market biedronka
Author: Tomasz Musial
Source: http://www.flickr.com
Poza tym billboardy reklamowe widać na ścianach budynków, są malowane na dworcach, umieszczane są na masztach, słupach oraz samochodach. Rzeczywistość kolorowych przekazów reklamowych króluje. Jest niezwykle kolorowy i doskonale widoczny. Wieczorami przekazy reklamowe są podświetlane, a za dnia normalnie eksponowane. Na przekazach reklamowych zamieszczonych na ulicy można odnaleźć nie tylko artykuły spożywcze, ale również ubrania, bielizna, buty i inne produkty. Aktualnie niezwykle modne są również kolorowe gazetki promocyjne, które mamy szansę znaleźć w każdym sklepie, czyli biedronka gazetki promocyjne czy lidl gazetki promocyjne.

koszyk zakupów
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Na reklamach wielkoformatowych odnaleźć można auta razem z specjalnymi cenami, propozycje sklepów czy nazwy znanych marek odzieżowych lub kosmetykami. Mrugające,świecące reklamy pozyskują przechodniów i nakłaniają do nabycia wybranych dóbr.Reklamy telewizyjne to trochę odmienna forma pozyskania klienta. Docierają do zwykłych odbiorców, dzieci i młodzieży. Media kreują reklamy niezwykle dosłowne, to znaczy takie, w których widać nie tylko obrazki reklamowe ale także dobrze sprecyzowane działanie produktu. Reklamy w telewizji są emitowane w czasie filmów, między programami oraz w ich trakcie. Wszystko po to żeby zdobyć w jak największą liczbę klientów.

Przekazy reklamowe charakteryzują się czymś szczególnym,interesującą akustyką, lekkim udźwiękowieniem trafiającymw ucho nabywcy oraz niezwykle zachęcającą treścią określającą z jak najlepszej strony określoną rzecz i jejzadania.Funkcje reklam są jednoznaczne. Mają zadanie jak najskuteczniejszego promowania czegoś, aby dokładnie podwyższyć jego sprzedaż. Przekazy reklamowe i bilbordy są wszędzie. Są konkurencyjne i różnorodne. Jedne obrazują niewielką cenę artykułu, inne chcą zapewnić jakość, a jeszcze inne próbują zachęcić cechami podrzędnymi. Motyw reklamowy zawsze jest taki sam. Cek reklamy jest oczywista, nie istotne jakiego typu reklamy dotyczy. Reklama ma na celu dobrze wpłynąć na klienta żeby dobrze zwiększyć sprzedaż. Cele i idee reklam są wszystkim konsumentom znane.