Wszechstronne wykorzystanie tektury o strukturze falistej

Opakowania tekturowe mają wiele zastosowań. Jedne, tak jak opakowania perfum, muszą przyciągać spojrzenia potencjalnych kupców, ”namawiać” do kupna. Inne, muszą spełniać jedną, podstawową funkcję: ochronną.
www
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Wówczas nie tyle liczy się ich wygląd, ale ochrona towaru.Na skutek tego, że tektura z jednej strony jest bardzo wytrzymała, z drugiej ogólnodostępna i funkcjonalna, często jest wykorzystywana do przewożenia drobnych produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne oraz kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.

Dobrą stroną pudełek tekturowych jest sztywność ścianek, kształt który umożliwia precyzyjne wykorzystanie miejsc magazynowych oraz możliwość pakowania mechanicznego. Jest to również materiał, który „oddycha”. Opakowania tekturowe (tektura o falistej strukturze) posiadają też szerokie opcje zadruku, przez co dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. Cechą dodatnią tektury jest też jej niewysoka cena, z tego powodu, że cieszy się tak dużym powodzeniem. Tektura to materiał opakowaniowy przyszłości – lekka, mocna oraz trwała. Co więcej, w przeciwieństwie do innych materiałów jest całkowicie odnawialna. Ekipy remontowe na ogół znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to idealny materiał chroniący przed uszkodzeniami np. mebli. Dzięki swoim właściwościom chroni zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. w trakcie przeprowadzek.Tektura jest na tyle fascynującym materiałem, iż możemy z jej pomocą wykreować różne ciekawe pomysły. Od niedawna zachwycają nas designerskie meble oraz zabawki powstałe z tego przyjaznego środowisku materiału. Proste, kreatywne, ucieszą nasze pociechy. Nie ma obaw, że dziecko zadrapie się o krawędzie papierowego samolotu, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla jego zdrowia. Podsumowując, nie ma wątpliwości, że tektura falista z racji swego szerokiego zastosowania jest materiałem opakowaniowym przyszłości.