Najbardziej sprawdzone opinie są najistotniejsze. Są bardziej cenne niż tysiące niezweryfikowanych opinii. Zwłaszcza dotyczy to najnowszych zjawisk

Choć żyjemy w okresie rozkwitu technologii, to w rzeczywistości brak nam trochę prawdziwych informacji o wielu zagadnieniach. Jednym z nich jest faktycznie kwestia korzystania z różnorodnego rodzaju nowoczesnych urządzeń.


ekran led
Author: The United States Army Band
Source: http://www.flickr.com
Zewsząd słychać entuzjastyczne głosy na temat dobroczynnego wpływu najnowszej technologii, z innej zaś wręcz odwrotnie. Zamiast takich głosów częściej słyszy się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam miało zagrozić. Trzeba wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej stronie, warto skorzystać ze sprawdzonych opinii. Z pewnością takie opinie jesteśmy w stanie znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna właśnie z takich opinii. Technologia led jest najrozsądniejszym jeśli chodzi o koszty źródłem oświetlenia. Co najbardziej znaczące, w praktyce oznacza to pomniejszone rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe
Author: sundyme
Source: http://www.flickr.com
Równocześnie istotna jest także estetyka. A prawdą jest, że każdy z nas marzy, żeby otaczać się estetycznymi przedmiotami. Oświetlenie led oferuje interesujące, zjawiskowe wręcz możliwości aranżacji. Lampy led zapewnia duży wybór barw, co sprawia, że możemy zdobyć odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego. W odróżnieniu od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie posiadają rtęci ani pozostałych substancji stanowiących zagrożenie dla środowiska. Są również zupełnie biodegradowalne. No i przede wszystkim bezpieczeństwo. Towary stosujące technologię led, czy to oświetlenie czy ekrany led (np.: więcej), są z pewnością bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w zwykłej technologii mogą przyczynić się do uszkodzenia włókien żarowych lub pęknięcia obudowy żarówek.

Co więcej, dzięki ciekawym właściwościom żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led redukuje ryzyko pożaru. Równocześnie, oświetlenie led oświetla pomieszczenie pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony ważne jeżeli dbamy o komfort korzystania, z drugiej zaś to przydatne z perspektywy oszczędzania energii – żarówki led nie wymagają dodatkowej energii w momencie rozgrzewania. Z pewnością zauważalną cechą jest żywotność. Znacznie znaczniejsza niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych. Oświetlenie led może świecić tak samo mocno do 50 000h, nie tracą nic ze swojej efektywności. Takie diody są także przyjazne dla środowiska. Przykładowe wykorzystanie żarówek led można oglądnąć tutaj: ekran led jasło lwowska.