Właściwości oleju kokosowego

Olejek kokosowy odnalazł użycie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce dzięki swym właściwościom leczniczym i pielęgnacyjnym. Paradoksalnie olej kokosowy jest dobrym środkiem na odchudzanie. Pozwala bowiem pozbyć się nadwagi (szczególnie tej brzusznej), albowiem nie odkłada się w postaci niepotrzebnego tłuszczyku, lecz jest użytkowany do produkcji energii. Przeczytaj, jakie jeszcze własności posiada olej kokosowy.
Olej kokosowy znalazł użycie zarówno w kuchni, jak również w kosmetyce dzięki swoim własnościom zdrowotnym oraz pielęgnacyjnym. Pozyskiwany z miąższu kokosa olej powszechnie uważa się za najzdrowszy olej na ziemi. Wszystko dlatego,
wybieramy olej kokosowy do ciała
Author: Naomi King
Source: http://www.flickr.com
iż ma w swoim składzie wyjątkową grupę cząsteczek tłuszczu - trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT). Mimo że są to uważane za niezdrowe tłuszcze nasycone, konsumowane w niedużych bądź umiarkowanych ilościach mogą przynieść dużo korzyści. Trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT) jest to wyjątkowa grupa cząsteczek tłuszczu, bowiem są one metabolizowane inaczej niż pozostałe tłuszcze.

Wciąż masz wielkie problemy z odnalezieniem dobrej oferty? Nie martw się - sprawdź te propozycje (https://ekurtyny.pl/pol_m_Kurtyny-PCV-wg-zastosowania_Kurtyny-do-magazynow-160.html), one z pewnością Cię nie rozczarują.Po dostaniu się do układu nie są zamienione w tkankę tłuszczową, acz są od razu wykorzystywane do wytwórczości energii, a co się z tym wiąże - do przyśpieszenia tempa przemiany materii. Oznacza to, iż po spałaszowaniu posiłku z dodatkiem oleju kokosowego prędzej spala się bezcelowe kalorie, co zapobiega nadwadze. Mało tego olej kokosowy jest niezmiernie sycący, w związku z tym szybko oraz na długo zaspokaja głód, co zapobiega podjadaniu pomiędzy posiłkami. W następstwie w przeciągu dnia spożywa się mniejszą ilość jedzenia, a co się z tym wiąże - kalorii. Osobom odchudzającym się zaleca się stosować dwie łyżki oleju kokosowego dziennie.

Olej kokosowy - użycie w kosmetyce. Kwasy tłuszczowe w oleju kokosowym do głębi penetrują oraz odżywiają cerę, dzięki czemu jest on świetnym kremem nawilżającym.

Niezwykle wciągający tekst, nieprawdaż? Jeżeli również masz takie zdanie, to kliknij tutaj oraz przeczytaj w serwisie (https://www.swiatleku.pl/category/tabletki-na-przeziebienie-i-grype) pozostałe dane.

W związku z tym winny po niego sięgnąć posiadaczki cery odwodnionej. Z kolei antybakteryjne własności kwasu laurynowego sprawiają, iż olej kokosowy znakomicie zwalcza trądzik. Ażeby pozbyć się krost, można wcierać olej w skórę jak także dołączać go do dań w miejsce innych tłuszczy roślinnych. Do tego olej kokosowy ochrania cerę przed słońcem, ponieważ wykazuje to samo działanie, co krem z filtrem.
Specjaliści przekonują, że olej kokosowy wywiera też pożądany wpływ na włosy. Trójgliceryd kwasu laurynowego jest nadzwyczaj podobny do protein we włosach, a dzięki swojej niskiej masie molekularnej a także prostym łańcuchom liniowym jest w stanie przenikać w głąb włosa. W kosmetyce z powodzeniem wykorzystywany jest również olej makadamia, jaki pozyskuje się z orzechów drzewa makadamia, mających niepospolite walory smakowe jak też odżywcze - reszta na temat: .