Bezpieczne podłączanie butli z gazem – sprawdź, w jaki sposób wykonać to samemu

Butle z gazem to z reguły stosowane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych mieszkaniach. Większość z nas stosuje gaz, gdyż jest dużo mniej kosztowny aniżeli prąd. Jeśli zauważyłeś, iż płomień w kuchence tli się coraz słabiej, powinieneś zadzwonić do dostawcy gazu bądź samodzielnie podjechać na stację oraz wziąć butlę. Wybierając drugie wyjście musisz wiedzieć, w jaki sposób przyłączyć butlę, aby wykonać to bezpiecznie i nie doprowadzić do wypadku.


zbiorniki na gaz
Author: 世書 名付
Source: http://www.flickr.com
Na początek trzeba zdjąć plombę foliową, aby móc rozpocząć jakiekolwiek działania. Sprawdzamy dokładnie czy zawór jest zamknięty, a następnie odkręcamy zaślepkę. Po jej zdjęciu musimy zobaczyć wylot zaworu i gumową uszczelkę. Jeżeli jej stan oraz wygląd nie powoduje żadnych zastrzeżeń, przykręcamy nakrętkę reduktora. Gdy jest inaczej, musimy skontaktować się z dostawcą, ponieważ wymagana będzie wymiana butli.

Oczekujesz na następny artykuł? Chcę zawiadomić Cię, że autorska witryna (https://www.sklepnumizmatyczny.pl/) jest już gotowa. Zatem namawiam do przejrzenia jej.

Uszczelka nie powinna być naruszona, ponieważ w takim przypadku korzystanie z butli nie będzie bezpieczne. Gdy dokręciliśmy nakrętkę, powinniśmy skontrolować szczelność połączenia, najlepiej wykorzystując do tego wodę z mydłem albo jeśli akurat się w niego zaopatrzyliśmy – specjalny tester w formie pianki. Jeśli po jego użyciu dostrzegliśmy w miejscu łączenia jakiekolwiek pęcherzyki, będziemy zmuszeni jeszcze raz odkręcić i zakręcić zawór. W przypadku dalszego ulatniania się gazu trzeba otworzyć okna i pod żadnym pozorem nie możemy uruchamiać w pomieszczeniu żadnych urządzeń elektrycznych - konkurencyjni dostawcy gazu. Trzeba mocno zakręcić zawór i wynieść butlę, a potem dokładnie wywietrzyć całe mieszkanie. Obligatoryjnie też należy skontaktować się z dostawcą, który odbierze niesprawny butlę. Do niedozwolonych czynności w kontakcie z butlą gazową zalicza się sprawdzanie szczelności przy pomocy zapałek. Dużo osób tak robi, jednak nie jest to bezpieczne oraz w końcu może się nie skończyć dla nas pozytywnie.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/malediwy) nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe fakty.Rury gazowe
Author: Bill Smith
Source: http://www.flickr.com
Gdy mamy pewność, iż wszystko jest jak trzeba, możemy powolutku odkręcić zawór i skorzystać z butli tak jak zwykle. Jeśli będziesz trzymać się wskazanych zaleceń, bez wątpienia bez trudności samemu przyłączysz butlę. W razie jakichkolwiek obaw za każdym razem można zatelefonować do dostawcy gazu oraz prosić o kompletną usługę, razem z podłączeniem.