Jakie łóżko dla dziecka nabyć?

Niemowlak sypia ogromnie dużo, a sen ma kluczowe przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być tradycyjne, wykonane z drewna, czy bardziej mobilne, turystyczne. Niektóre modele łóżek mogą służyć dziecku nawet po wyrośnięciu z niemowlęcego wieku.


Tradycyjne łóżka szczebelkowe są najczęściej nabywane przez rodzicieli.

łóżeczko dla małych dzieci
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com
W zależności od fabrykanta różnią się designem, barwą a także rodzajem drewna, ewentualnie płyty MDF, a także sposobem wykończenia. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na nadzwyczaj funkcjonalne fortele, zrecenzowane w dalszej części materiału. Inny typ łóżeczka wielofunkcyjnego to takie, które gwarantuje wymontowanie boków ze szczebelkami oraz przekształcenie go w tapczanik.

Spodobał Ci się tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna (pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe) też na pewno wpadnie Ci w oko.

Takowe łóżeczko „rośnie” razem z maluszkiem. Po rozebraniu boków zamienia się w komfortowy tapczanik o rozmiarach 140 cm x 70 cm. Łóżko tego typu może posłużyć maluchowi od urodzenia, aż, jak podają poniektórzy wytwórcy, do wieku szkolnego (ok. 7 lat). Osiągalne są też modele, w których łóżko z szufladą będzie połączone z komodą. Kiedy dziecko podrośnie szczebelkowe boki i komodę odłącza się i otrzymuje całkiem spory tapczan oraz stolik.


Niewątpliwym pozytywem wielofunkcyjnego łóżeczka klasycznego jest to, iż będzie ono służyło twemu potomkowi kilka lat.

Takowe łóżka sprzedawane są z reguły w zestawach do samodzielnego montażu.

Jeśli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która opisuje analogiczne wątki, również będą zapewne ciekawe.

Zestaw zawiera wszystkie niezbędne do montażu łóżeczka fragmenty (na przykład śruby młoteczkowe < producent). Jeżeli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem dla swojego bobasa, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, design a także kolorystykę.


Łóżko tradycyjne – na co zwracać szczególną uwagę?

Kupując łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonanie zgodne jest z europejską normą PN-EN 716-1:1999 i z normą PN-EN 1130-1-2001. Standardy te definiują wymagania bezpieczeństwa dla łóżek jak też kolebek dziecinnych. Dodatkowo częstokroć producenci (jak ) zaznaczają, że łóżko posiada atest Zakładu Badań a także Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego oraz atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Technologii Drewna. Informacji o atestach, jakie posiada konkretne łóżko, poszukuj w opisie producenta.