W jaki sposób dostosować obuwie na każdą sytuację?

W dzisiejszych czasach nastało znaczne rozprężenie obyczajów, to co niegdyś było nie do przyjęcia, dzisiaj jest na porządku dziennym. Pewnie, że nie jest to jakaś okropnie zła tendencja, lecz czasami w sytuacjach, które jednak wymagają od nas znajomości savoir-vivre'u czujemy się nieco zdezorientowani.


Bowiem na niektórych płaszczyznach komunikacji międzyludzkiej, dalej negatywnie widziane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na spotkaniu firmowym z dyrektorem, lub pierwszej kolacji u rodziców narzeczonego? Dzisiaj zajmiemy się jednak zagadnieniem odpowiedniego ubioru - jak dopasować buty do danej sytuacji?

buty, obówie
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pracujemy w branży, w której codziennie panie noszą garsonki a panowie garnitury, powinniśmy dobrać właściwe obuwie. Balerinki są jak najbardziej pożądane, o ile tylko dobrze w nich wyglądamy, lecz muszą być one zabudowane. Nawet w gorące dni, żadna forma odsłoniętych stóp nie pasuje do takiego miejsca, zresztą przeważnie jest tam zainstalowana klimatyzacja. Jeśli jesteśmy urzędniczką lub nauczycielką, nie mamy narzuconego stroju, lecz łatwo za jego pomocą stracić szacunek otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki prezentują się na stopie bardzo ładnie, jednak raczej nie jest to właściwe obuwie dla nauczycielki klas podstawowych.

Jeżeli użyta w powyższym tekście narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu kątownik aluminiowy na sklep.effector.com.pl inne tego typu porady - one odnoszą się do pokrewnej tematyki.Kolejnym kontrowersyjnym miejscem będzie z pewnością gastronomia. Każdy z nas niekiedy nawiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania dużo można zaobserwować, chociażby strój kelnerki. Dlatego właściciele od swoich podwładnych oczekują zazwyczaj nienagannego, czarnego uniformu - bawełniana koszulka, fartuch i czarne balerinki. Odmiennie to wygląda w lokalach rozrywkowych czy pubach.


buty sportowe
Author: Adidas
Source: Adidas
Tam, w zależności od profilu miejsca , wymagany jest od dziewcząt ubiór podkreślający ich kształty - czerwone szpilki, krótka spódniczka, obcisły top. Wszystko aby zainteresować klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami korporacji, którzy nie mają styczności z klientem, to i tak musimy się właściwie prezentować. Chociaż nie jest to od nas wymagane, jednak praca na poważnym szczeblu zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej zostawić w domu. Wybierzmy buty komfortowe i klasyczne, jak balerinki.

Właściwe dobranie butów jest bardzo ważne w pewnych branżach. Pewnie, że w większości z nich żaden dress code nie obowiązuje, lecz ludzie pomimo tego mogą nas ocenić negatywnie na podstawie źle dobranych butów.