Sztuka współczesna

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna
Author: Robert Jaworski
Source: TEATR MONTOWNIA
Sztuka współczesna wcale nie musi być nieprzestępna. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.
W natłoku działań artystycznych wielu galerii łatwo stracić orientację. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Sporo zależy tu od indywidualnych wymogów,jak i od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać ciągle wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda ,jak również utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła niesamowity film animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, niezwykłej realizacji ,jak również zupełnej bezpretensjonalności z miejsca zdobył popularność internautów. Dzieło opowiada historyjkę animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), jak również Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak dotychczas przez około ćwierć miliona widzów. Autorka posiada w dorobku również odmienne filmy. Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne i łatwe rozwiązaniem, jakie pozwala każdemu odnaleźć odmienne wiadomości na temat filmów wzmiankowanej autorki. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową zapytanie Natalia Brożyńska (zobacz prace).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach wielu programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Dziś pracuje ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Co więcej zajmuje się także dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także znaną inicjatorka działań społecznych. Podejmuje działania z zakresu dizajnu, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje sporo w ramach ciekawych działań artystycznych. Własnymi działaniami bada wielość procesów granicznych, porusza tematy związane z problemami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Doskonałym pomysłem będzie także zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważkie element jej prac czy rysunków. Posiadała dużo wystaw, a jej rozmaite prace można też było jak do tej pory podziwiać w wielu magazynach takich jak dla przykładu Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Polecane wystawy tychże artystek można też znaleźć w gazecie specjalistycznej czy katalogach kulturowych, dostępnych w mieście.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko sprawdź link taniec ognia wrocław a dowiesz się znacznie więcej danych, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być przesadnie drogie. Wręcz przeciwnie, są one zazwyczaj perfekcyjnie dopasowane do potrzeb i możliwości pieniężnych zwykłego konsumenta. Sporo z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, chociażby z dziełami Anny Halerewicz to miejsce, które stanowczo należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.