Różniące się między sobą wady oczu i techniki ich leczenia

Ogromny rozwój techniki sprawił, że współcześnie każdy z nas wiele czasu w ciągu dnia spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie używane teraz urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale odbijają się na kondycji oczu, które nieraz zaczynają szwankować. Choroby narządu wzroku to jednak nie tylko wina pracy przy komputerze oraz oglądania telewizora.


Jedną z tych wad wzroku, które powstają na skutek między innymi zbyt długiego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Określa się ją też mianem bliskowzroczności oraz miopii.

Czy teraz szukasz czegoś interesującego na omawiany temat? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę psycholog kliniczny wrocław.

Wada ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które położone są nieopodal, natomiast te bardzo oddalone postrzegane są jako niewyraźne i zamazane.

Gdy wada jest już mocno zaawansowana, osoba na nią cierpiąca może w ogóle nie odróżniać przedmiotów położonych w dużej odległości od niej. Bliskowzroczność rozwija się również wraz z kolejnymi latami. Nieraz ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to zwłaszcza noszenie soczewek korekcyjnych. Zamiast nich można zdecydować się na soczewki kontaktowe. Tego rodzaju leczenie krótkowzroczności nie zmniejsza wady, ale pozwala na zachowanie jakości widzenia niezależnie od tego, jak daleko leżą postrzegane przedmioty. Okulary dostępne są w różnych cenach. W przypadku osób pracujących z komputerem możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę - więcej o możliwości leczenia.

zielone kobiece oczy
Author: Liebre.De.Marzo
Source: http://www.flickr.com
Wadą, która nie jest związana z korzystaniem z komputera jest z kolei jaskra. Choroba ta wiąże się z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem naprawdę niebezpiecznym. Leczenie jaskry prowadzone jest na kilka sposobów - optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskra. Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt wysokiego ciśnienia. Najczęściej odbywa się to za pomocą aplikowanych środków farmakologicznych. Gdy to nie daje oczekiwanych skutków, potrzebne jest bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tej sytuacji w grę wchodzi operacja.


Wszystko przebiega jednak błyskawicznie prosto. Nie jest wymagany obejmujący kilka dni czy tygodni pobyt na oddziale szpitalnym - chory może wrócić do domu już na drugi dzień po zabiegu. Następnie wymagane jest oszczędzanie wzroku oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest przypadłością, która zaniedbana może doprowadzić do zupełnej utraty możliwości widzenia.