W jaki sposób wyselekcjonować dobrą herbatkę?

Na krajowym rynku wybór herbatek jest dość ogromny i z każdym rokiem się zwiększa. Prócz herbatek ekspresowych coraz to większą wziętością cieszą się herbaty sypane. Możemy je nabyć nie jedynie w supermarketach, ale także w hrebaciarniach jak też w specjalistycznych sklepach herbacianych (klasycznych a także Internetowych).


Ażeby z tej bogatej oferty wybrać, to, co najlepsze należy mieć pojęcie, jak powinny prezentować się liście poszczególnych rodzai herbatek.
Sałatka z szynką dębową
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol


Na co zwracać uwagę? Herbata zielona - jej listki winny posiadać odcień od srebrnego do ciemnozielonego, najlepiej z poblaskiem. Im jaśniejszy odcień liści, tym lepsza herbata. Jeśli idzie o stopień zwinięcia listków, to trudno w tym miejscu sformułować bezsprzeczne zasady, dlatego że sposoby zwijania różnią się w zależności od gatunku herbaty, zazwyczaj jednakże dokładne skręcenie wskazuje na dużą jakość suszu. Czarna herbata - jej liście muszą mieć odcień czarny z połyskującym odcieniem pomarańczowym, atramentowym bądź czerwonym.

Czy zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to idź dalej linia produkcyjna i przejrzyj tam nowe zajmujące wątki. Nie ociągaj się!

O złej jakości herbaty zaświadcza matowy szarawy, kolor - taka herbatka została w procesie wytwórczym wyjałowiona z soku.


Herbata czerwona - najlepsze herbaty (dowiedz się więcej o herbacie harney and sons) posiadają charakterystycznie zabarwione brzegi liści. Herbata biała - jej liście powinny posiadać jasną, srebrzystą barwę jak też lekki puszek. Oprócz wyżej wyszczególnionej charakterystyki wyglądu pojedynczych herbatek są także uniwersalne reguły odnoszące się do wszelkiego typu herbat. Im lepsza jakość herbaty, tym większa ilość jest w niej tak zwanych tipsów.Herbata Harney and Sons (dowiedz się o herbacie harney and sons) posiada ich dużo. Tipsy są to młode pączki liściowe, które mieszczą wyjątkowo dużo aromatu, zatem ich obecność znacząco powiększa walory smakowe naparu.