Zespół Aspergera - parę interesujących informacji odnośnie do tego schorzenia

Autyzm to wyzwanie dla rodziców dziecka. Otóż do dzieci autystycznych trzeba podchodzić inaczej aniżeli do dzieci , które są zdrowe. Bardzo istotna jest właściwa diagnoza. W innym wypadku może być kłopot z leczeniem autyzmu. Zależnie od stopnia tej choroby z dziećmi rodzice, ale i reszta społeczeństwa ma mały kontakt. Z tego powodu opracowano specjalne zabawy dla dzieci autystycznych, które są w stanie pomóc w ich rozwijaniu się. Jednak nie jest łatwo nauczyć dziecko z autyzmem bawić się. Najczęściej dziecko autystyczne powtarza pewną czynność.
zabawa z dziećmi autystycznymi
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Często korzysta z zabawki w sposób, który nie jest odpowiedni. Wszystkie odchylenia od codziennego przebiegu dnia w życiu takiego malucha są bardzo stresujące. Należy konsultować swoje działania z terapeutą, by przypadkiem nie skrzywdzić dziecka chorującego na autyzm.Choroby, które ciężko dostrzec

Nie każda jednostka chorobowa została zdefiniowana. A nawet, jeżeli owe choroby są zdefiniowane to często bardzo ciężko je zdiagnozować (zobacz). I nie chodzi tu o schorzenia dotyczące fizyczności a raczej psychiki.

Tutaj odnajdziesz fascynujące informacje na opisywany wątek, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://terapiamanawa.pl/leczenie-alkoholizmu/).

W związku z tym, że każdy człowiek jest inny, ma inne podejście do świata, jeden jest mniej inny bardziej nieśmiały, czasem ciężko stwierdzić, że takie czy inne zachowania są związane właśnie z jakimś zaburzeniem psychicznym. Dlatego np. ludzie mający zespół Aspergera są postrzegane, jako ekscentrycy, a w rzeczywistości są to osoby autystyczne, choć ten typ autyzmu nie jest tak głęboki jak w przypadku autyzmu dziecięcego.

Granice nie są postawione bardzo wyraźnie, trudno konkretnie stwierdzić, gdzie kończy się zespół Apergera a gdzie można mówić o autyzmie. Chyba największą różnicą jest fakt, że ludzie mający zespół Aspergera mają mniejsze problemy z rozwojem mowy niż osoby autystyczne. Osoby z tym zespołem posiadają problemy z współpracą z osobami z otoczenia, są nakierowane na działania w jednej dziedzinie, mimo rozwoju mowy to w jaki sposób wypowiadają słowa jest dość dziwny, często ich mowa jest bardzo pedantyczna. Jest jeszcze kilka istotnych kryteriów, które mogą prowadzić do zdiagnozowania tego rodzaju zaburzeń. Jednak rodzicom ciężko je określić, dlatego konieczne są konsultacje z lekarzami. Praca z osobami autystycznymi to praca przez całe życie. Nie ma leku na autyzm. Trzeba poświęcić się w całości wyprowadzaniu osoby autystycznej na jak najwyższy stopień samorozwoju. Dla jednych osób z autyzmem będzie to umiejętność ubierania się, dla innych znalezienie pracy.

Źródło artykułu - Swój Świat